Bydgoszcz
14C
Słonecznie
51% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 15 • L 13
15C
Sob
15C
Nd
14C
Pon
14C
Wt
16C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaTwórca legendarnego zespołu The Police zagra w Bydgoszczy!
stewart copeland bydgoszcz
30.01.2019 | 11:50

Twórca legendarnego zespołu The Police zagra w Bydgoszczy!

Na zdjęciu: Stewart Copeland (2007)

Fot. Wikimedia Commons

Stewart Copeland, założyciel legendarnej grupy The Police, wystąpi w Bydgoszczy.

Fanom muzyki rockowej nie trzeba przedstawić The Police. To legendarny zespół, w którego składzie znajdował się wokalista i basista Sting, gitarzysta Andy Summers oraz perkusista Stewart Copeland. Stworzyli takie przeboje jak „Every Breath You Take” czy „Message In A Bootle”. The Police funkcjonowało w latach 1977-1986 – w latach 2007-2008 reaktywowali swoją działalność, by zagrać kilkanaście koncertów w ramach globalnej trasy koncertowej.

Dziś organizatorzy festiwalu Drums Fusion (jego trzynasta edycja odbędzie w dniach 27 maja – 2 czerwca) poinformowali, że jego największą gwiazdą będzie właśnie Copeland. Założyciel The Police wystąpi w niedzielę, 2 czerwca. Towarzyszyć mu będzie orkiestra muzyków Opery Nova. Jak zapowiadają organizatorzy, podczas koncertu usłyszymy między innymi największe hity zespołu The Police, czy też motyw muzyczny z filmu „Wall Street”.

Festiwal Drums Fusion odbywa się od 2007 roku, kiedy to Miejski Ośrodek Kultury w Bydgoszczy, zainspirowany wielkimi sukcesami bydgoskich muzyków, jak i odbywającego się w latach 80. XX wieku Międzynarodowego Forum Perkusyjnego, postanowił wykorzystać ich potencjał i zorganizować cykl koncertów promujących ich osiągnięcia.


Powiązane treści