Bydgoszcz
5C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 6 • L 4
3C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTyczkarz Zawiszy wygrał mityng w Szczecinie. I wypełnił minimum na halowe mistrzostwa świata
paweł-wojciechowski-st
13.02.2018 | 09:59

Tyczkarz Zawiszy wygrał mityng w Szczecinie. I wypełnił minimum na halowe mistrzostwa świata

W Szczecinie wystartowali tyczkarze Zawiszy.

Na zdjęciu: Paweł Wojciechowski uzyskał wynik 5,78 m i wypełnił minimum na halowe mistrzostwa globu.

Fot. Sebastian Torzewski

Paweł Wojciechowski wygrał konkurs skoku o tyczce podczas mityngu, który rozegrano w Netto Arenie w Szczecinie. Tyczkarz Zawiszy wypełnił także minimum na halowe mistrzostwa globu.

Wojciechowski ostatnio startował w mityngach z cyklu IAAF World Indoor Tour. W Niemczech zajmował trzecie miejsce (w Karlsruhe) i szóste (w Duesseldorfie), a także uplasował się na trzeciej pozycji w Madrycie. W Szczecinie celem tyczkarza Zawiszy było wypełnienie minimum na halowe mistrzostwa świata, które na początku marca odbędą się w Birmingham.

CZYTAJ WIĘCEJ: Osiem medali lekkoatletów Zawiszy i BKS-u na młodzieżowych mistrzostwach Polski w Toruniu

W szczecińskiej Netto Arenie, Wojciechowski uzyskał wynik 5,78 m. Ten rezultat dał bydgoszczaninowi triumf w zawodach, ale też – co równie ważne – zawodnik Zawiszy wypełnił minimum na halowe mistrzostwa globu. Drugi z tym samym wynikiem był Kanadyjczyk Shawnacy Barber, ale to Polak pokonał poprzeczkę zawieszoną na tej wysokości już w pierwszym podejściu. Wojciechowski następnie bezskutecznie atakował wynik 5,85 m, trzykrotnie trącąc poprzeczkę. Na najniższym stopniu podium stanął inny z biało-czerwonych Piotr Lisek, który pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5,71 m.

Równolegle z konkursem tyczkarzy, w Szczecinie rywalizowały również kobiety. Najlepsza okazała się Niemka Angelika Moser, która uzyskała wynik 4,41 m. W zawodach wystąpiły także dwie zawodniczki Zawiszy. Na czwartym miejscu uplasowała się Kamila Przybyła z wynikiem 4,11 m. Następnie trzykrotnie strąciła poprzeczkę, która zawieszona była na 4,31 m. Victoria Kalitta zajęła ósme miejsce, uzyskując wynik 3,91 m, co jest jej najlepszym wynikiem.


Powiązane treści