Bydgoszcz
5C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 6 • L 4
9C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
7C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaTytuł Rzeki Roku 2016 może trafić do Bydgoszczy
25.07.2016 | 17:44

Tytuł Rzeki Roku 2016 może trafić do Bydgoszczy

Zadecydują o tym internauci.

Na zdjęciu: Zakole Wisły w Fordonie

Fot. Pit1233 / wikipedia

Wisła w Bydgoszczy, a konkretniej w Fordonie, znalazła się w gronie 11 finalistek konkursu Rzeka Roku 2016. O tym, czy zwycięży zadecydują internauci, którzy we wrześniu wezmą udział w ogólnopolskim, internetowym głosowaniu.

Organizator akcji, Klub Gaja, otrzymał blisko 50 zgłoszeń. Wybór finałowej jedenastki nie był łatwym zadaniem. Jury konkursowe zwracało uwagę przede wszystkim na to, czy dane miejsce nad rzeką jednoczy ludzi, ma własną opowieść i jest istotne dla przyrody, historii lub kultury danej społeczności. – Zgłoszenie rzeki do konkursu to rzeczywiste działanie na rzecz środowiska naturalnego, dbałość o miejsce oraz promocja lokalnych wartości, lokalnych ojczyzn – przyznają organizatorzy konkursu.

Miejsce w Bydgoszczy zostało zgłoszone przez Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu. Jest to grupa osób, która promuje tę bydgoską dzielnicę poprzez pokazanie jej piękna, możliwości oraz przede wszystkim integrowanie ludzi. Organizują oni wiele akcji nie tylko dla mieszkańców tamtego rejonu. Jedną z nich było, odbywające się w tym roku już po raz drugi, Święto Starego Fordonu. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia KLIK


Powiązane treści