Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUczniowie „Budowlanki” to Ekobohaterzy. Jutro za darmo rozdadzą sadzonki roślin i nasiona
budowlanka bydgoszcz
19.05.2021 | 09:28

Uczniowie „Budowlanki” to Ekobohaterzy. Jutro za darmo rozdadzą sadzonki roślin i nasiona

Na zdjęciu:

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy/archiwum

Dziewięciu uczniów z Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych realizuje kampanię społeczną na rzecz poprawy jakości powietrza „Odetchnij – bądź częścią rozwiązania, a nie zanieczyszczania!”. Jej celem jest przekonywanie bydgoszczan do walki ze smogiem. Elementem kampanii jest wydarzenie „Zieleńmy się”, które odbędzie się jutro (20 maja).

Jesienią ubiegłego roku młodzież z bydgoskiej „Budowlanki” pod opieką nauczyciela przedmiotów zawodowych rozpoczęła zmagania w ogólnopolskim konkursie „Ekobohaterzy”. W kolejnych etapach uczniowie zdobywali wiedzę ekologiczną i wykonywali szereg zadań – między innymi przygotowali scenariusz ekolekcji. W finale znalazło się tylko osiem szkół, a wśród nich Zespół Szkół Budowlanych.
Ostatnia misja bydgoskich Ekobohaterów to realizacja kampanii społecznej na rzecz poprawy jakości powietrza pod hasłem „Odetchnij – bądź częścią rozwiązania, a nie zanieczyszczania!”, która została zaprojektowana w poprzednim etapie konkursu. Jej celem jest przede wszystkim wsparcie lokalnych władz i organizacji w walce z zanieczyszczeniem środowiska, zachęcanie bydgoszczan do wymiany bezklasowych pieców tzw. kopciuchów, korzystania z odnawialnych źródeł energii, propagowanie informacji na temat wpływu jakości powietrza na zdrowie człowieka i powiązaniach z efektem cieplarnianym oraz zanieczyszczeniem wód. Przedsięwzięcie wsparło już wiele instytucji i firm.

Jednym z działań kampanii jest organizacja spotkania dla mieszkańców Bydgoszczy, które będzie opierało się na wyjaśnieniu szkodliwości starych pieców i przekazaniu informacji o możliwości uzyskania dopłat do ich wymiany. Zostaną przedstawione korzyści wykorzystywania ekologicznych źródeł energii i oferty firm wykonawczych. Odbędzie się również sesja doradcza z udziałem ekspertów, której celem jest pomoc w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie. Planowane są też zajęcia ekologiczne w przedszkolach.

Już jutro – 20 maja uczniowie ZSB zapraszają na teren swojej szkoły przy ulicy Pestalozziego na wydarzenie  „Zieleńmy się!”. Podczas akcji (start o godzinie 15:00) będzie można bezpłatnie otrzymać sadzonki roślin i nasiona. Szczegółowe informacje o wydarzeniu znajdują się na Facebooku Ekobudowlanych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści