Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 7 • L 5
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUczniowie nie wrócą na zajęcia do klas w tym roku szkolnym. Zdalne nauczanie przedłużone do 26 czerwca
02.06.2020 | 06:04

Uczniowie nie wrócą na zajęcia do klas w tym roku szkolnym. Zdalne nauczanie przedłużone do 26 czerwca

Decyzję ogłoszono podczas konferencji prasowej w siedzibie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Na zdjęciu: W tym roku szkolnym, uczniowie nie wrócą już do szkół na zajęcia. Te będą odbywać się w formie zdalnej.

Fot. Justyna Wróblewska

Uczniowie nie wrócą już w tym roku do szkół na lekcje – oznajmił podczas konferencji prasowej szef resortu edukacji Dariusz Piontkowski.

W związku z ogłoszoną pandemią koronawirusa, szkoły w całym kraju przeszły w połowie marca na zdalny tryb nauczania. I tak – jak zapowiedział minister edukacji – będzie do końca tego roku szkolnego, choć od poniedziałku (1 czerwca) jest możliwość konsultacji uczniów z nauczycielami w szkołach.

Rok szkolny kończy się 26 czerwca. Minister Piontkowski przekazał, że około 10% dzieci w całym kraju korzysta obecnie z opieki przedszkolnej. – Od 1 czerwca rozszerzamy konsultacje. One dotyczyły początkowo uczniów klas ósmych i maturzystów – powiedział szef resortu edukacji. – Zdajemy sobie sprawę, że nauczanie na odległość ma pewne ograniczenia, że bezpośredniego kontaktu nauczyciela i ucznia nie da się zastąpić nawet najnowocześniejszymi narzędziami – dodał. Piontkowski zaznaczył, że konsultacje będą się odbywały w ścisłym reżimie sanitarnym.

Piontkowski zapowiedział, że zdalna forma nauki dla uczniów zostanie przedłużona do 26 czerwca. – Fizycznie w dużych grupach, całe klasy nie wrócą do szkół przed wakacjami – dodał minister. Wyraził nadzieję, że stanie się to z początkiem nowego roku szkolnego.

Minister wskazał też, że podczas przeprowadzania egzaminów (od 8 czerwca rozpoczynają się matury, 16 czerwca – egzaminy ósmoklasisty) będą dni wolne od zajęć dydaktycznych. – W tych kilku dniach uczniowie nie będą realizowali kształcenia na odległość. Do tego jest jeszcze Boże Ciało, co powoduje że według nas nie było już potrzeby przywracania tych tradycyjnych zajęć w szkołach – podkreślił Piontkowski.

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, zaprezentowano także wytyczne dla organizatorów wypoczynku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści