Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Uczniowie szkoły zbudowali nietypową choinkę. Powstała ze złomu [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dodano: 24.12.2022 | 14:48

Na zdjęciu: Choinkę ze złomu zbudowali uczniowie ze szkoły w Laskownicy w powiecie nakielskim.

Fot. Robert Koniec

To kolejny pomysł uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Miłośników Przyrody w Laskownicy w powiecie nakielskim. – Jestem przekonany, że to jedyna taka choinka w kraju – mówi pomysłodawca jej budowy.

W przeszłości, uczniowie ze szkoły w Laskownicy budowali już eko-choinki m.in. z butelek PET, słowików, płyt CD, drewna, firan czy lejków, w tym roku powstała choinka ze złomu. – Cieszę się, że udało się dopiąć ten projekt choinki – mówi Robert Koniec, który w szkole w Laskownicy jest nauczycielem plastyki i techniki, a jednocześnie jest pomysłodawcą budowy choinek.

Nie ukrywa przy tym, że budowa choinki ze złomu była dla niego i uczniów szkoły dużym wyzwaniem. – Trudno było przewidzieć, jakie elementy metalowe uda nam się zebrać – dodaje i opisuje: – Tegoroczna choinka jest zbudowana z kół rowerowych, garnków, czajników, obręczy, zlewozmywaka czy ram rowerowych. 

Za bombki posłużyły śruby, tryty, przekładnie, sprężyny od tapicerki, formy do pieczenia pierników, łańcuchy rowerowe, łańcuchy od pilarek czy służące do wypasów krów.  – Przy budowie choinek zawsze kierujemy się tą samą ideą – dodaje Koniec i wyjaśnia dalej: – Zbieramy materiały przetwarzalne, z nich budujemy choinkę a po okresie świątecznym rozbieramy i oddajemy elementy choinki na PSZOK do ponownego przetworzenia.

Sama budowa eko-choinki (w tym roku odbyła się ósma edycja tego projektu), trwała niemal miesiąc.

0 0 votes
Article Rating
Uczniowie szkoły zbudowali nietypową choinkę. Powstała ze złomu [ZDJĘCIA, WIDEO]
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments