Udana sobota inowrocławskiej koszykówki. Wygrane Noteci i Domina

Dodano: 09.01.2016 | 20:57
Noteć Inowrocław

Inowrocławscy koszykarze odnieśli w sobotę ważne zwycięstwa.

Na zdjęciu: Łukasz Ratajczak został bohaterem Noteci - zanotwał double-double.

Zespoły Noteci i Domina Inowrocław dostarczyły w sobotę sporo emocji swoim kibicom. Obie inowrocławskie drużyny odniosły nieznaczne zwycięstwa nad rywalami.

Zawodnicy Noteci mieli sporo problemów z ostatnim w tabeli GTK Gliwice. Losy spotkania rozstrzygnęły się dopiero w IV kwarcie. Na dziewiętnaście sekund przed końcem, po celnym rzucie wolnym świetnie dysponowanego Wojciecha Frasia (20 punktów), Noteć prowadziła zaledwie 73:70. Następnie Hubert Wierzbicki trafił jeden z dwóch osobistych, a Paweł Szymański nie trafił za trzy punkty. Po przerwie dla trenera miejscowych sfaulowany został Bartosz Pochocki, który następnie wykorzystał dwa rzuty osobiste. Choć do końca meczu pozostawało zaledwie kilka sekund, obie drużyny trafiły jeszcze po jednym wolnym i Noteć prowadziła już 77:71. Na sam koniec za trzy trafił jeszcze Jakub Załucki, ale to goście mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Po siedemnastu kolejkach Noteć, z 23 punktami na koncie, zajmuje 11. lokatę w tabeli.

17. kolejka I ligi koszykówki mężczyzn
GTK Gliwice – Noteć Inowrocław 74:77  (20:18, 21:25, 21:16, 12:18)

Noteć: Ratajczak 22 (12 zb.), Pochocki 18, Filipiak 11 (6 as.), Wierzbicki 8, Kozłowski 7, Adamczewski 7, Dusiło 4, Michałek 0, M. Sroczyński 0, S. Sroczyński 0.

Ważne zwycięstwo w II lidze odnieśli koszykarze Domina Inowrocław, którzy pokonali sąsiada z tabeli, Obrę Kościan 64:61. Zwycięstwo mogło być znacznie okazalsze, bo po pierwszej połowie inowrocławianie prowadzili osiemnastoma punktami. W ostatnich dziesięciu minutach przyjezdni szybko odrabiali straty i na pół minuty przed końcem przegrywali już tylko jednym oczkiem. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, wśród których najskuteczniejszy był zdobywca 17 punktów, Mateusz Marciniak. Po 14. kolejkach Domino zajmuje szóste miejsce w tabeli.

14. kolejka II ligi koszykówki mężczyzn
Domino Inowrocław – Obra Kościan 64:61 (19:10, 28:19, 12:15, 5-17)

Domino: Marciniak 17 (5×3), Milak 10 (10 zb.), Lewandowicz 10, Libner 8, Głowicki 7, Warchowski 5 (7 as.), Majer 4 (10 zb.), Pomieciński 3 (10 zb.), Walczak 0, Szmelter 0.