Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 3 • L 1
2C
Czw
4C
Pt
1C
Sob
5C
Nd
2C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaUdany sezon wakacyjny bydgoskiego lotniska. Dwa razy więcej pasażerów niż przed rokiem!
Port Lotniczy Bydgoszcz
20.10.2018 | 13:12

Udany sezon wakacyjny bydgoskiego lotniska. Dwa razy więcej pasażerów niż przed rokiem!

Na zdjęciu: Wakacyjne kierunki cieszyły się w tym roku bardzo dużym powodzeniem. Skorzystało z nich dwa razy więcej turystów niż przed rokiem.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Blisko 35 tysięcy pasażerów skorzystało w tym roku z oferty lotów czarterowych z bydgoskiego portu lotniczego. To ponad dwukrotnie więcej niż przed rokiem – chwalą się przedstawiciele lotniska.

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny miesiąc dobrych wyników bydgoskiego lotniska. Rekord coraz bliżej

10 października odbył się ostatni lot w ramach wakacyjnych czarterów – turyści z portu imienia Paderewskiego polecieli do Antalyi. Powrót tureckiego kierunku okazał się dla lotniska korzystny. Łącznie z oferty wylotów do Turcji, ale także do Burgas (Bułgaria) oraz na greckie wyspy Korfu i Zakynthos (cieszyły się największym powodzeniem) skorzystało 34 960 podróżnych. – Oznacza to wzrost o 107 procent w stosunku do ubiegłego roku. Był to też najlepszy wynik w historii wakacyjnych lotów z bydgoskiego lotniska – cieszy się Daniel Mackiewicz, rzecznik Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Z rezultatów uzyskanych przez letnich przewoźników, w tym debiutujących na bydgoskim lotnisku linii Onur Air, zadowolony jest także prezes lotniska Tomasz Moraczewski. – Nowe kierunki, jak greckie Korfu, a także powrót lotów do Turcji, zostały bardzo dobrze przyjęte przez pasażerów. Mieszkańcy regionu doceniają korzyści wylotów z naszego lotniska, bo to realna oszczędność czasu i pieniędzy na dojazd – podkreśla. I przypomina, że w połowie sezonu wakacyjnego oddano na potrzeby pasażerów rozbudowaną część terminala. – Oczekiwanie na wylot stało się znacznie przyjemniejsze i wygodniejsze, podniósł się poziom i bezpieczeństwo odprawy – twierdzi Moraczewski.

Ukształtował się już przyszłoroczny, wstępny kalendarz lotów czarterowych z PLB. W ofercie na sezon 2019 są funkcjonujące w tym roku kierunki, jak również Heraklion (wyloty w niedzielę) oraz  chorwacki Dubrovnik (wyloty w czwartek). Loty na Bałkany umożliwiają również spędzenie wakacji w Czarnogórze czy Bośni i Hercegowinie, a na Korfu – także w Albanii. – Wszystkie oferty są już dostępne w biurach podróży i na stronach internetowych touroperatorów – podkreśla Daniel Mackiewicz.

W tym roku lotnisko notuje systematyczne wzrosty w liczbie odprawionych pasażerów. Zwiększona liczba połączeń spowodowała, że w tym roku (dane za okres styczeń – wrzesień) z jego usług skorzystało już blisko 320 tysięcy osób. Celem na ten rok, wielokrotnie wspominanym przez prezesa Moraczewskiego, było osiągnięcie – po raz pierwszy w historii – pułapu 400 tysięcy podróżnych.


Powiązane treści