Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ukradł puszkę z pieniędzmi na leczenie chorej Celinki. Wpadł w ręce policji

Dodano: 06.03.2021 | 17:49

Na zdjęciu: Zatrzymanego 27-latka wczoraj doprowadzono na przesłuchanie do prokuratury, gdzie postawiono mu zarzuty.

Fot. KPP Nakło nad Notecią

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży puszki z pieniędzmi, które były przeznaczone na leczenie chorej Celinki z Szubina. – Usłyszał zarzuty kilku przestępstw, które popełnił w warunkach recydywy – mówią nakielscy kryminalni.

O kradzieży puszki z pieniędzmi, które były zbierane na leczenie chorującej na SMA Celinki z Szubina (puszka była ustawiona w części ogólnodostępnej miejskiego przedszkola), policjantów z Kcyni powiadomiono 26 lutego. Jednak dochodzenie w tej sprawie nie było łatwe. – Sprawa była o tyle trudna, że dostęp do miejsca, w którym była wystawiona puszka, miał praktycznie każdy, a miejsce kradzieży i okoliczne ulice nie są monitorowane – mówi podkom. Justyna Andrzejewska z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią.

W sprawę zaangażowano nie tylko kryminalnych z komisariatu w Kcyni. – To dzielnicowy z Kcyni już po kilku godzinach od zgłoszenia, ustalił personalia podejrzanego – dodaje podkom. Andrzejewska. Podejrzany jednak długo ukrywał się przed mundurowymi. Do czasu, bo 27-latka zatrzymano wczoraj na terenie Kcyni. Jak się okazuje, kradzież puszki z datkami na leczenie chorej dziewczynki to niejedyne jego przewinienie. – 27-latek ma na sumieniu też kradzież gotówki z zaparkowanego auta oraz przywłaszczenie dokumentów zagubionych na terenie miasta i ich zniszczenie – słyszymy w nakielskiej komendzie.

Wczoraj, zatrzymanego mężczyznę doprowadzono do prokuratury. Łącznie postawiono mu cztery zarzuty, a – jak informuje podkom. Justyna Andrzejewska – 27-latek przestępstwa dokonał w warunkach recydywy, co oznacza, że grozić może mu nawet do piętnastu lat za kratkami. Na razie, wobec mężczyzny zastosowano dozór policyjny.

0 0 votes
Article Rating
Ukradł puszkę z pieniędzmi na leczenie chorej Celinki. Wpadł w ręce policji
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments