Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ukrywanie się za granicą nie pomogło. Dwaj oszuści wpadli po latach w ręce kryminalnych

Dodano: 19.09.2023 | 06:59

Na zdjęciu:

Fot. Archiwum

Dwaj mężczyźni przez lata ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Obaj wpadli już w ręce kryminalnych i zostali przewiezieni do zakładów karnych.

23 – tyle lat ukrywał się przed odbyciem wyroku 69-letni brodniczanin. – Mężczyzna poszukiwany był przez organy ścigania na podstawie kilku listów gończych od 2000 roku za liczne oszustwa i przywłaszczenia mienia – mówi sierż. sztab. Paweł Dominiak z zespołu prasowego brodnickiej komendy i dodaje, że 69-latek dokonał oszustw na łączną kwotę blisko miliona złotych, a poszkodowanych zostało wiele instytucji.

Na trop mężczyzny wpadli zajmujący się poszukiwaniami osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości i organami ścigania policjanci z pionu kryminalnego brodnickiej komendy, którzy współpracowali z toruńskim Sądem Okręgowym. Na mocy tej współpracy wszczęto międzynarodowe poszukiwania za mężczyzną, którego zatrzymano na terenie Stanów Zjednoczonych, a konkretnie w Chicago. 69-latek już został wydany polskim organom ścigania i trafił do zakładu karnego.

Kolejny z poszukiwanych, 37-latek został zatrzymany przez kryminalnych z Inowrocławia. Ci namierzyli mężczyznę, gdy ten wrócił z Wielkiej Brytanii i przebywał w jednym z mieszkań na terenie miasta. Jak zdradzają, mężczyzna miał do odbycia karę dwóch lat i trzech miesięcy pozbawienia wolności za sprawy dotyczące VAT-u i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a za nim wydane były aż cztery listy gończe – wystawiły je zarówno sąd, jak i prokuratura. Mężczyzna także już odbywa wyrok.

0 0 votes
Article Rating
Ukrywanie się za granicą nie pomogło. Dwaj oszuści wpadli po latach w ręce kryminalnych
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments