Bydgoszcz
3C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 2km/h NE
H 5 • L 1
21C
Czw
21C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUKW w Bydgoszczy zawiesza współpracę z rosyjskimi uczelniami
16.03.2022 | 13:30

UKW w Bydgoszczy zawiesza współpracę z rosyjskimi uczelniami

Na zdjęciu: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego podjął decyzję o zawieszeniu współpracy z uczelniami z Rosji.

Fot. Archiwum

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zawiesił współpracę z uczelniami z Rosji. – Ma to związek z rosyjską agresją na Ukrainę – informuje uczelnia.

Informację o zawieszeniu współpracy z podmiotami z Rosji, bydgoska uczelnia podała w środowym (16 marca) komunikacie na swojej stronie internetowej. Czytamy w nim, że ta decyzja została podjęta przez Kolegium Rektorów Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. – Umów międzynarodowych z uczelniami i jednostkami badawczymi z Rosji było pięć – precyzuje w rozmowie z MetropoliaBydgoska.PL rzecznik prasowy UKW w Bydgoszczy Tomasz Zieliński.

Bydgoska uczelnia poinformowała również, że zrezygnowała z innych form współpracy z podmiotami naukowymi z Rosji. Zawieszenie współpracy – jak mówi Zieliński – ma obowiązywać do odwołania. Na podobny krok zdecydowały się inne uczelnie z kraju, m.in. Uniwersytet Łódzki.

Na zawieszenie współpracy z Rosją w dziedzinie nauki i techniki zdecydowało się także Ministerstwo Edukacji i Nauki. – Ministerstwo Edukacji i Nauki zaprzestaje też współpracy z Rosją w ramach Porozumienia między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Federacji Rosyjskiej o współpracy w dziedzinie nauki i techniki, zawartego 25 sierpnia 1993 roku. Oznacza to wstrzymanie kontaktów z rosyjskimi naukowcami, uczelniami i ośrodkami badawczymi – czytamy w komunikacie resortu.

UKW w Bydgoszczy zawiesza współpracę z rosyjskimi uczelniami
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments