Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

UKW gospodaruje budynek po dawnej bibliotece. „Całość inwestycji to ponad kilka milionów złotych”

Dodano: 08.12.2017 | 12:52

Prace miałyby się rozpocząć w przyszłym roku i pochłonęłyby kilkanaście milionów złotych

Na zdjęciu: Budynek po dawnej bibliotece UKW przy ul. Chodkiewicza był nieużytkowany od 2013 roku.

Fot. Andrzej Obiała/UKW

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego przygotowuje się do przekształcenia budynku przy ul. Chodkiewicza.

Do 2013 roku mieściła się tam uczelniana biblioteka, jednak po wybudowaniu nowej siedziby i przeniesieniu jej na ul. Ogińskiego, budynek przy ul. Chodkiewicza stał pusty. Teraz uczelnia ma pomysł na to, jak zagospodarować pomieszczenia.

– Przymierzamy się w ramach kontraktu terytorialnego do wybudowania pracowni dla wydziału pedagogiki i psychologii, gdzie powstanie część badawcza oraz dla wydziału prawa, administracji i zarządzania, gdzie planujemy powstanie części dydaktycznej – powiedział Sławomir Łaniecki, rzecznik UKW. Jak podkreślił, w planach jest także budowa części administracyjno-gospodarczej. – Mieściłyby się tam piwnice, które zostaną przekształcone w archiwum i pomieszczenia magazynowe – dodał rzecznik uczelni.

Inwestycja miałaby powstać w ramach jednego z kontraktów terytorialnych. Jak dowiedzieliśmy się od rzecznika uczelni, UKW zleciło opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego wraz z kosztorysem na przebudowę i zmianę użytkowania biblioteki. – Budynek będzie całkowicie przebudowany w środku, w planach mamy również poprawienie zewnętrznej estetyki – podkreślił Łaniecki.

Całkowity koszt inwestycji miałby się zamknąć w kwocie kilkunastu milionów złotych. – Oprócz remontu, będziemy musieli także zakupić sprzęt do pracowni. Laboratoria będą specjalnie doposażone – zaznaczył rzecznik uczelni. UKW przeznaczy część środków własnych do zrealizowania tej inwestycji, druga część miałaby pochodzić ze środków zewnętrznych. Prace miałyby się rozpocząć w przyszłym roku.

Szymon Fiałkowski