Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

UKW podsumowuje rekrutację na studia. Są jeszcze wolne miejsca na kierunki! [LISTA]

Dodano: 29.07.2023 | 07:43

Na zdjęciu: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego podsumował pierwszy etap rekrutacji na studia.

Fot. Archiwum

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy podsumował pierwszy etap rekrutacji na studia. – Są jeszcze kierunki, na których jest przedłużony nabór, a wolnych miejsc nieraz jest kilkanaście – informuje uczelnia.

Pierwszy etap rekrutacji na studia na uczelni zakończył się w połowie lipca. UKW informowało wówczas, że otrzymało 4 921 zgłoszeń od kandydatów na 56 kierunkach na studia pierwszego stopnia oraz jednolite magisterskie w trybie stacjonarnym, a ilość zgłoszeń była o prawie tysiąc wyższa niż w ubiegłym roku. Przypomnijmy, że wśród kandydatów największą popularnością wśród kierunków studiów cieszy się psychologia, a tylko teraz zapisało się na nią blisko 900 osób, co daje około sześciu osób na jedno miejsce. Niewiele mniej, bo 400 osób (ok. czterech osób na jedno miejsce) zgłosiło się na studia na filologii angielskiej, tyle samo na na kryminologię, a także na prawo, gdzie chętne są niemal trzy osoby na jedno miejsce. Około pięciu osób stara się o jedno miejsce na kognitywistykę – to nowy kierunek studiów, który na UKW zostanie otwarty z nowym rokiem akademickim.

Teraz uniwersytet przekazał kolejne dane, z których wynika, że w komisji rekrutacyjnej zameldowało się niespełna 2 500 przyszłych studentów na studiach pierwszego stopnia, jednolitych magisterskich oraz drugiego stopnia. – Kierunki, na których limit miejsc został wypełniony, mają już zamkniętą rekrutację – mówi rzecznik prasowy UKW Sebastian Nowak, ale ma też dobrą informację dla kandydatów na studia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. – Pozostałe znalazły się na liście kierunku z dodatkowym i przedłużonym naborem. Nieraz jest to kilka wolnych miejsc, nieraz kilkanaście – dodaje.

Ważna jest też informacja dla tych kandydatów, którzy w pierwszym etapie rekrutacji na studia nie wzięli udziału bądź też w połowie sierpnia będą poprawiać jeden przedmiot na egzaminie maturalnym. – Wciąż można wybierać spośród kilkudziesięciu kierunków studiów – przekazuje uniwersytet i precyzuje: – Przedłużona rekrutacja jest też szansą dla absolwentów studiów pierwszego stopnia, którzy w lipcu nie zdążyli obronić pracy dyplomowej. 

Równolegle trwa wciąż rekrutacja na studia niestacjonarne, a wszyscy kandydaci mają czas na rejestrację do 17 września. – Jest to ostatni dzień rekrutacji i po tym terminie nie będzie możliwości zapisania się na studia na UKW – precyzuje Nowak i podkreśla na koniec: – Zwracamy kandydatom na to szczególną uwagę, bo część osób po prostu spóźnia się z dopełnieniem formalności i tym samym traci możliwość rozpoczęcia studiów.

Na które kierunki są jeszcze prowadzone dodatkowe nabory? Na studiach pierwszego stopnia, rekrutacja uzupełniająca jest na kierunkach: administracja, bezpieczeństwo i higiena pracy, bezpieczeństwo narodowe, biologia, biotechnologia, cyberdemokracja i studia nad rozwojem, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, edytorstwo, ekonomia, filozofia, fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej, geografia, germanistyka, historia, humanistyka drugiej generacji, innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną, kulturoznawstwo, lingwistyka stosowana angielsko-rosyjska (bez znajomości języka rosyjskiego), lingwistyka stosowana rosyjsko-chińska (bez znajomości języków), matematyka, mechatronika, ochrona środowiska, pedagogika, pedagogika opiekuńcza z profilaktyką uzależnień i socjoterapią (profil praktyczny), pedagogika resocjalizacyjna (studia dualne o profilu praktycznym), prawo w biznesie, rewitalizacja dróg wodnych, socjoinformatyka, socjologia, stosunki międzynarodowe, turystyka i rekreacja, wojskoznawstwo, wychowanie fizyczne, zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków.

Przedłużona jest rekrutacja na nowy kierunek studiów: inżynieria biokompozytów i biomateriałów oraz na kierunki: inżynieria techniczno-informatyczna, logopedia i praca socjalna. Na studia jednolite magisterskie, rekrutacja uzupełniająca obowiązuje na kierunek: pedagogika przedszkola i wczesnoszkolna.

Na studia drugiego stopnia, rekrutacja uzupełniająca odbywa się na następujących kierunkach: administracja, biologia, biotechnologia, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, ekonomia, filologia polska, geografia, informatyka, kulturoznawstwo, lingwistyka stosowana angielsko-niemiecka, logopedia (nowość), matematyka, mechatronika, ochrona środowiska, pedagogika, pedagogika opiekuńcza z profilaktyką uzależnień i socjoterapią (profil praktyczny), pedagogika resocjalizacyjna (studia praktyczne), proces wydawniczy i praktyka tekstu (nowość), stosunki międzynarodowe, turystyka i rekreacja, wychowanie fizyczne, zarządzanie bezpieczeństwem narodowym, zarządzanie sferą publiczną (nowość).

Uczelnia przedłużyła rekrutację na następujące kierunki studiów: filologia rosyjska, germanistyka, historia, kultur und kommunikation (nowość), lingwistyka stosowana angielsko-rosyjska, pedagogika medialna z nowoczesnymi technologiami w edukacji, praca socjalna (nowość), zarządzanie dziedzictwem kulturowym i ochrona zabytków.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments