Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

UKW szuka oszczędności. I przechodzi na zdalny tryb nauczania

Dodano: 16.11.2022 | 08:35

Na zdjęciu: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego przechodzi na zdalny tryb nauczania.

Fot. Archiwum

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego przechodzi na zdalny tryb nauczania. Uczelnia poinformowała o tym w komunikacie, jaki zamieściła na swojej stronie internetowej.

Decyzja podjęta przez władze uczelni ma związek z oszczędnościami energii. Ma to związek z koniecznością osiągnięcia w grudniu 2022 r. oraz w 2023 roku celów w zakresie zmniejszenia zużycia energii elektrycznej określonych w ustawie z dn. 7 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 r. w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej.

Studenci uniwersytetu będą mieli zdalne zajęcia w okresie od 1 grudnia 2022 r. do 15 stycznia 2023 r., ale to nie wszystko. Ograniczone zostaną także godziny funkcjonowania biblioteki uczelni, zaś uczelniana administracja dostępna będzie stacjonarnie we wtorki i środy. Już wcześniej władze uczelni wprowadziły pierwsze decyzje w sprawie wprowadzenia oszczędności w funkcjonowaniu uczelni. Do nich należą m.in.: zrezygnowanie z korzystania z dodatkowych urządzeń elektrycznych, podnoszących temperaturę powietrza w pomieszczeniach, wyłączanie oświetlenia w salach zajęciowych oraz biurach po zakończeniu pracy, komputerów, projektorów, nagłośnienia i innych urządzeń po zakończeniu zajęć dydaktycznych i pracy biurowej (urządzenia nie mają być pozostawione w stanie czuwania), ustawienie głowic termostatycznych w położeniu środkowym, tam gdzie są takie możliwości techniczne, wyłączanie urządzeń klimatyzacyjnych w salach zajęciowych oraz biurach po zakończeniu pracy, niezasłanianie okien w celu wykorzystania światła słonecznego, niepozostawianie okien zbyt długo otwartych ze względu na koszty ogrzewania i dbanie o oszczędne używanie wody (zgłaszanie awarii).

 Szczegóły związane z nowym sposobem funkcjonowania uczelni określone zostaną w najbliższych dniach w zarządzeniu rektora UKW.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Ada
Ada
1 rok temu

Bardzo źle świadczy o naszym społeczeństwie fakt, że trzeba tak oczywiste nawyki rekomendować, jak np. gaszenie światła w salach, w których nikogo nie ma. Może w końcu wszyscy zaczniemy szanować energię i wodę. Ale to zdalne nauczanie – dramat! Nie jest to żadne rozwiązanie problemu. Studia miały być stacjonarne a nie w domu. Dobrze, że ja uczyłam się w lepszych czasach…