[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

UKW szykuje kolejną inwestycję. Tym razem na Wzgórzu Wolności

Dodano: 04.08.2020 | 10:28

Na zdjęciu: Uczelnia zleciła wykonanie modernizacji budynku dawnej szkoły przy ulicy Bośniackiej.

Fot. UKW

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego przygotowuje się do remontu i rozbudowy obiektu przy ulicy Bośniackiej 3. To w tym budynku swoją siedzibę będzie miała International School of Bydgoszcz, czyli szkoła kształcąca dzieci oficerów NATO stacjonujących w Bydgoszczy.

Budynek na Wzgórzu Wolności, położony nieopodal Trasy Uniwersyteckiej, został przekazany uniwersytetowi wiosną 2019 roku. Władze Bydgoszczy i UKW uzgodniły, że obiekt, w którym do niedawna mieściła się Szkoła Podstawowa nr 56, będzie siedzibą International School of Bydgoszcz – prowadzonej przez uczelnie międzynarodowej szkoły, która kształci dzieci oficerów Paktu Północnoatlantyckiego przebywających w Bydgoszczy, jak również – na zasadach komercyjnych – polskie dzieci.

UKW szykuje kolejną inwestycję. Tym razem na Wzgórzu Wolności

Zobacz również:

Rektor UKW o planach na nową kadencję

Do tej pory ISOB mieściła się na Błoniu, w budynku przy ulicy Gałczyńskiego 23. Obiekt ten nie spełniał jednak wymagań placówki; nie istniała też możliwość jego rozbudowy. UKW już od dawna zamierzał przenieść szkołę NATO do innej lokalizacji – w tym celu w 2013 przejął od miasta dawną bursę Zespołu Szkół Budowlanych przy ulicy Pestalozziego. Ministerstwo Obrony Narodowej nie przekazało jednak wystarczających środków na adaptację obiektu – obecnie uczelnia chce, by w budynku na Skrzetusku powstało kolegium studiów okołomedycznych.

W przypadku budynku przy Bośniackiej uczelnia może liczyć na wsparcie MON. Pieniądze na modernizację, budowę oraz zakup wyposażenia dla szkoły są bowiem zapisane w wieloletnim planie inwestycyjnym resortu obrony, który na mocy międzynarodowych umów zapewnia funkcjonowanie szkoły. Obecnie UKW przygotowuje się do prac budowlanych – projekt oraz dokumentację remontu i rozbudowy obiektu przy ulicy Bośniackiej 3 wykona firma Industria Project z Gdańska. Wartość zamówienia to 467 tysięcy złotych.

Jak informuje UKW, planowana na dwa lata inwestycja zrealizowana zostanie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Do końca września 2020 r. zwycięzcy przetargu opracują wielobranżową dokumentację projektowo – wykonawczą, a w przyszłym roku rozpoczną się prace budowlane. Przebudowa, rozbudowa oraz wykonanie termomodernizacji głównego budynku szkoły przy ulicy Bośniackiej ma zakończyć się w 2021 roku. Na kolejny rok przewidziano natomiast rozbiórkę istniejącej sali gimnastycznej oraz wybudowanie nowej.

Warto wiedzieć, że obiekt na Wzgórzu Wolności ma niemal 2,5 tysiąca mkw. powierzchni, ma cztery kondygnacje nadziemne oraz piwnice. Został on oddany do użytku w 1958 roku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments