Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

UKW zacieśnia współpracę z Siłami Zbrojnymi RP

Dodano: 18.05.2023 | 11:43

Na zdjęciu: Dzięki umowie z "terytorialsami", Wydział Nauk o Polityce i Administracji UKW rozwija swoją współpracę z wojskiem.

Fot. Magdalena Sikorska-Cupa/UKW

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy podpisał porozumienie o współpracy z 8. Kujawsko-Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej w Bydgoszczy. Wydział Nauk o Polityce i Administracji rozwija tym samym współpracę z wojskiem.

16 maja 2023 roku w Sali Senatu zawarto porozumienie o współpracy pomiędzy 8. Kujawsko-Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej w Bydgoszczy a Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. – Podpisanie umowy o współpracy z 8. Kujawsko-Pomorską Brygadą Obrony Terytorialnej jest dla naszego wydziału ważnym wydarzeniem. Jako naukowcy gotowi jesteśmy aktywnie wspierać wszelkie działania służące podniesieniu bezpieczeństwa państwa. Traktujemy to jako element misji publicznej – powiedział dziekan Wydziału Nauk o Polityce i Administracji, dr hab. Artur Laska, prof. uczelni.

Dziekan dodał, że wyniki analiz prowadzonych przez pracowników wydziału spotykają się z uznaniem przedstawicieli ważnych instytucji i jednostek wojskowych. – Jesteśmy przekonani, że umowa przełoży się także na udoskonalenie oferty kształcenia na kierunkach Bezpieczeństwo narodowe (I stopień) i Zarządzanie bezpieczeństwem narodowym (II stopień). W realiach współczesnych zagrożeń taka współpraca jest wyrazem nie tylko naszej odpowiedzialności, ale i wrażliwości na oczekiwania studentów – podkreślił Laska.

Podjęta współpraca będzie opierała się na realizacji takich celów, jak wzrost liczebności Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, w tym rezerw osobowych poprzez zaangażowanie partnerów społecznych do popularyzacji służby wojskowej oraz nabywania i podnoszenia indywidualnych umiejętności i zdolności obronnych, tworzenia społecznego zaplecza wojska, pozyskiwania kandydatów do służby w Brygadzie poprzez zapoznawanie z działalnością wojska, upowszechniania tradycji oraz promocji osiągnięć Brygady i UKW czy kształtowania wśród studentów UKW postaw patriotycznych, pozytywnego wizerunku żołnierza polskiego, Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i Ministerstwa Obrony Narodowej.


CZYTAJ TAKŻE: UKW wyróżniony przez Forbes


W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Bydgoszczy: ppłk Marcin Piwowarczyk, dowódca 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, kpt. Marcin Lis, Szef Sekcji s-9 Współpracy Cywilno-Wojskowej (CIMIC), ppor. Julia Rozworowska-Wolańska, młodszy oficer Współpracy Cywilno-Wojskowej, oficer prasowy jednostki, st. chor. szt. Jan Wenda, starszy podoficer Dowództwa oraz przedstawiciele Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego: rektor UKW prof. Jacek Woźny, prorektor ds. rozwoju i współpracy dr hab. inż. Marek Macko oraz przedstawiciele Wydziału Nauk o Polityce i Administracji: dr hab. Artur Laska, dr Wojciech Trempała oraz dr hab. Łukasz Jureńczyk.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy jako jedna z wiodących instytucji edukacyjnych i naukowych w regionie kujawsko-pomorskim realizuje zróżnicowane przedsięwzięcia naukowe, dydaktyczne i kulturalne, spośród których duże znaczenie mają te z obszaru bezpieczeństwa, obronności, wojskowości i zarządzania kryzysowego – dodał Sebastian Nowak, rzecznik prasowy UKW.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments