Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ulica Bagatela w Białych Błotach gotowa. Gdzie kolejne prace?

Dodano: 23.12.2022 | 08:17

Na zdjęciu: Zakończyły się prace na ul. Bagatela.

Fot. UG Białe Błota

Zakończyły się prace budowlane na ul. Bagatela w Białych Błotach. Mieszkańcy i właściciele pobliskich firm mogą już korzystać z ulepszonego odcinka drogi. Teraz czas na przebudowę ul. Bałkańskiej.

Mimo trzaskającego mrozu ul. Bagatela u zbiegu ulic Berberysowej i Białej została oficjalnie przekazana do użytku. Formalnego odbioru po przebudowie dokonano w obecności Pawła Zuehlke – Zastępcy Wójta Gminy Białe Błota, Anny Bromki – kierownik Referatu Inwestycji, przedstawicieli wykonawcy oraz gminnych inspektorów nadzoru budowlanego.

Inwestycję, której koszt sfinansowano w całości z gminnego budżetu, zrealizowała firma Prodib z Olimpina. Prace obejmowały odcinek o długości 131 metrów i szerokości od 5 do 6 metrów. Nowa nawierzchnia pieszo-jezdni została ułożona z betonowej kostki. Stworzono również odwodnienie drogi poprzez budowę kanalizacji deszczowej i wpustów ulicznych. Zgodnie z projektem powstał też kanał technologiczny dla operatorów teleinformatycznych.

Prace w gminie nie zwalniają. Trwa przebudowa ul. Bałkańskiej, która z ulicami Bagatela, Berberysową i Białą tworzy jeden kwartał w centrum Białych Błot. Wykonawca – firma PROJBUD Drogownictwo – zakończył już budowę instalacji wodno-kanalizacyjnej. Teraz nadszedł czas na układanie nowej nawierzchni o zbliżonych parametrach, także z kostki betonowej. Zgodnie z umową remont ma się zakończyć 16 lutego 2023 roku.

Łączny koszt obu inwestycji wynosi ponad 458 tys. zł i jest sfinansowany z budżetu gminy. W przypadku Bałkańskiej dofinansowanie przekazane zostało również z Funduszu Sołeckiego.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments