Bydgoszcz
6C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 7 • L 6
8C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
11C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUlica Grunwaldzka będzie rozbudowana. Zaplanowano trzy etapy robót
Ulica Grunwaldzka Bydgoszcz
16.12.2015 | 14:40

Ulica Grunwaldzka będzie rozbudowana. Zaplanowano trzy etapy robót

W połowie przyszłego roku mają rozpocząć się prace przy poszerzaniu jednej z najważniejszych arterii północnej Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Skrzyżowanie ulicy Grunwaldzkiej i Filtrowej będzie też granicą dwóch etapów rozbudowy tej pierwszej.

Fot. ED / archiwum

Za kilka miesięcy drogowcy planują rozpoczęcie prac przy rozbudowie ulicy Grunwaldzkiej. Inwestycja, która pochłonie około 140 milionów złotych, ma być gotowa w 2018 roku.

We wtorek przedstawiciele urzędu miasta i Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej spotkali się z mieszkańcami żywo zainteresowanymi modernizacją ulicy. I to nie tylko z powodów stricte komunikacyjnych – poszerzona ul. Grunwaldzka ma być sprawnym szlakiem łączącym węzeł w Pawłówku z zachodnim węzłem na rondzie Maczka – ale również związanych z wykupami nieruchomości pod rozbudowę ulicy.

Temu drugiemu zagadnieniu towarzyszy sporo emocji, gdyż w celu pozyskania obiektów wydane zostanie Zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) otwierające drogę do postępowania wywłaszczeniowego. Mieszkańcy otrzymają, na podstawie wyliczeń służb podległych wojewodzie, odszkodowania. Znakiem zapytania pozostają jednak ich wysokości. – Dołożymy starań, abyście państwo nie byli poszkodowani, także finansowo – uspokajał zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz, który odpowiada za transport. Czy przekonał obecnych na spotkaniu? Zdania są podzielone, gdyż urząd miasta formalnie będzie jedynie wykonawcą decyzji urzędu wojewódzkiego.

Dużo większy wpływ miasto ma na kształt samej rozbudowy. Została ona przez drogowców podzielona na trzy etapy. W drugiej połowie przyszłego roku mają rozpocząć się prace na odcinku od granic miasta do ulicy Kolbego. W drugiej części roboty będą toczyły się od ulicy Filtrowej w kierunku ul. Koronowskiej. Odcinek leśny wiodący w stronę Osowej Góry będzie wykonany na końcu z uwagi na konieczność zbudowania tam dodatkowo kanalizacji deszczowej. Warto przypomnieć, że na części trasy wiodącej do centrum zaplanowano budowę 3,5-kilometrowego buspasa.

W najbliższych tygodniach ma zostać złożony wniosek o pozwolenie na rozbudowę ul. Grunwaldzkiej. Przetarg, który wyłoni wykonawcę trasy, ma zostać ogłoszony w marcu.


Powiązane treści