Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 4 • L 2
13C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
11C
Sr
8C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIUlica Jatki: Siedemdziesiąt metrów jarmarku
05.12.2015 | 20:21

Ulica Jatki: Siedemdziesiąt metrów jarmarku

Na ulicy Jatki działo się wiele i będzie się działo także w niedzielę...

Na zdjęciu: Gwar mikołajkowego jarmarku na ul. Jatki

Fot. Stanisław Gazda

Przy ospałym Starym Rynku ulica Jatki wydaje się być zupełnie innym światem, kawałkiem wielkiego świata, kondensacją klimatów znanych z handlowych centrów europejskich stolic, w szczególnym okresie oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.

Zrobiło się magicznie, mikołajkowo, świątecznie – za sprawą świątecznych utworów granych na żywo przez trio Macieja Bączkowskiego, mnóstwa ozdób, wianków, choinkowych łańcuchów, dekoracji wigilijnego stołu i świątecznego rękodzieła oraz bożonarodzeniowych słodkości.

Zorganizowany po raz pierwszy mikołajkowy jarmark „wyprowadził” z lokali bliżej ludzi wszystkie restauracje z Jatek – włącznie z naleśnikarnią Moon, która dopiero pod koniec grudnia lub z początkiem stycznia otworzy swoje podwoje. „Restauracja Sowa” serwowała zupę grzybową oraz greczynki z kapustą i grzybami. Restauracja „Kuchnia” raczyła grzanym winem, zaś „Memo” kusiło wielkim miecznikiem, ciętym na kawałki i po usmażeniu podawanym w towarzystwie makaronu i sałatki z rukolą. Były też wędzone specjały. „Zapiekarnia” przygotowała specjalne wydanie świątecznej zapiekanki z żurawiną, a „King Fu” raczył rozgrzewająca i sycącą zupą rybną oraz rybą po japońsku. Były wędliny, produkty ekologiczne i inne drobiazgi nadające się na piękny, świąteczny upominek.

W niedzielę, 6 grudnia od godziny 12.00 drugi dzień jarmarku. Na Jatkach pojawi się Mikołaj z prezentami dla dzieci, by później porwać uczestników jarmarku do wspólnej zabawy. Kolędy zaśpiewają dzieci z domów kultury, a pastorałki w jazzowych aranżacjach wykona Adriana Kortas. Dzieci będą miały okazję uczestniczenia w warsztatach piernikarskich. Wykonane przez nie pierniki upiecze na miejscu „Piekarnia”.


Powiązane treści