Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 22 • L 21
25C
Sr
25C
Czw
25C
Pt
25C
Sob
28C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaUlica Piłsudskiego nadal w remoncie. Drugi etap ze zmianami
Piłsudskiego remont Fordon
12.06.2016 | 13:35

Ulica Piłsudskiego nadal w remoncie. Drugi etap ze zmianami

Fordoniacy mieszkający na osiedlu Nad Wisłą jeszcze przez miesiąc będą zmagali się z niedogodnościami związanymi z modernizacją jednej z kluczowych ulic.

Na zdjęciu: Drogowcy w sobotę uruchomili nową linię zastępczą oznaczoną numerem 181.

Fot. ZDMiKP

W sobotę rozpoczął się drugi etap remontu ulicy Piłsudskiego na osiedlu Nad Wisłą. Oznacza to nową organizację ruchu oraz zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Dla pasażerów tej ostatniej najważniejszą informacją jest likwidacja dotychczasowej, zastępczej linii nr 165 oraz uruchomienie innej – oznaczonej numerem 181. Będzie ona kursowała na trasie od pętli na Łoskoniu, przez ulice: Bora-Komorowskiego, Swobodną, Piłsudskiego oraz Andersa, aż do przystanku końcowego zlokalizowanego na wysokości ulicy Wolnej. Kursuje ona naprzemiennie z regularną linią nr 81 z częstotliwością piętnastu minut. Z jej rozkładem jazdy można zapoznać się [TUTAJ].

Uruchomienie dodatkowej linii ma zniwelować niedogodności wiążące się z zamknięciem odcinka ul. Piłsudskiego od skrzyżowania z ul. Swobodną do pętli Nad Wisłą. Nie dotrą do niej ani autobusy wspomnianej linii nr 81, ani nocnej nr 31N. Przez około miesiąc będą one trasowane do Łoskonia. Drogowcy na ten czas uruchomili dwie pary przystanków na ul. Bora-Komorowskiego – na wysokości ul. Kiedrowskiego oraz ul. Gieryna. Wiąże się to także ze zmianami w rozkładach jazdy (patrz link powyżej). Autobusy linii nr 65 nadal będą kończyły swoją trasę na pętli Niepodległości.

Remont, który powinien zakończyć się w połowie lipca, ma kosztować niemal dwa miliony złotych.


Powiązane treści