Bydgoszcz
9C
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 9 • L 8
12C
Sob
6C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
9C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesUlica Szajnochy w przebudowie. Powstaje nowy market
szajnochy bydgoszcz
30.06.2018 | 18:42

Ulica Szajnochy w przebudowie. Powstaje nowy market

Na zdjęciu: Ulica Szajnochy jest obecnie przebudowywana.

Fot. google

Trwa przebudowa odcinka ul. Szajnochy. Prace związane są z rozpoczęciem budowy sklepu z materiałami budowlanymi oraz parkingi.

Teren dawnej zajezdni, z której autobusy przeprowadziły się na Inowrocławską w 2009 roku, od kilku lat należy do Castoramy. Już w 2013 roku została złożona dokumentacja projektowa dla budowy nowego marketu, ale później inwestycja wyhamowała. Teraz sprawa drgnęła. W czerwcu rozpoczęły się prace na liczącym 300 metrów odcinku ul.  Szajnochy, która zostanie poszerzona do trzech pasów ruchu. Na środkowym zostaną wydzielone lewoskręty, które będą miał zapewnić płynność poruszania się pojazdów.  W zakres inwestycji wchodzi też wymiana konstrukcji jezdni, przebudowa chodników, oświetlenia i odwodnienia. W opracowaniu nie przewidziano infrastruktury rowerowej.

Organizacja ruchu na skrzyżowaniu z ul. Fordońską nie ulegnie większym zmianom. Z Szajnochy będzie można skręcić wyłącznie w kierunku centrum miasta, a na teren nowego marketu będzie można skręcić również bezpośrednio z Fordońskiej (przed stacją paliw). Wszystkie prace przy układzie drogowym zakończą się we wrześniu. Obecnie na ul. Szajnochy funkcjonuje tymczasowo ruch jednokierunkowy w stronę ul. Bocznej.

Przy markecie powstanie parking na ponad 500 stanowisk. Zapowiedzi sprzed kilku lat zakładały, że budynek będzie miał powierzchnię  8000 mkw i znajdzie w nim zatrudnienie ok. 100 osób.


Powiązane treści