Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Startuje przebudowa ulic na Starym Mieście. Kilka z nich będzie zamkniętych

Dodano: 08.11.2023 | 14:11

Na zdjęciu: Po weekendzie (13 listopada) nastąpi zamknięcie ulicy Pod Blankami (od Długiej do Trybunalskiej).

Fot. ZDMiKP

W czwartek, 9 listopada rozpoczyna się przebudowa ulic na Starym Mieście. Jakie odcinki zostaną zamknięte?

Przebudowa kilku odcinków ulic na Starym Mieście to inwestycja połączona z rewitalizacją Rybiego Rynku. Przetarg na to zadanie wygrała bydgoska spółka Betpol – wykonawca przebudowy płyty Starego Rynku, czyli inwestycji, która do dziś budzi emocje.

Pierwsze roboty rozpoczynają się jutro (9 listopada). Zamknięte zostaną odcinki ulic Przyrzecze (od Farnej do Ku Młynom), Grodzkiej (od Przy Zamczysku w kierunku Bernardyńskiej) i Placu Solnym. Na Rybim Rynku powstanie natomiast materiałowe zaplecze budowy. Po weekendzie (13 listopada) wykonawca wkroczy na ulicę Zaułek (odcinek od Batorego do Jana Kazimierza) i Pod Blankami (od Długiej do Trybunalskiej). Na czas prac Jezuicka będzie ulicą dwukierunkową, podobnie jak Długa od Batorego od Przyrzecza i odcinek Farnej.

Startuje przebudowa ulic na Starym Mieście. Kilka z nich będzie zamkniętych

W związku z prowadzonymi robotami na Placu Kościeleckich oraz rozpoczynającym się Bydgoskim Jarmarkiem Świątecznym, w pierwszej kolejności wykonamy prace na uliczkach oddalonych od Starego Rynku. Zminimalizujemy tym samym utrudnienia, a roboty (prowadzone etapowo) nie wpłyną na płynność ruchu w ścisłym centrum miasta – wyraża nadzieję Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Zamkniecie Grodzkiej czy Rybiego Rynku oznacza jednak, że na Starym Mieście ograniczona zostanie liczba miejsc do parkowania. Goście jarmarku czy udający się do lokali na Starym Mieście mogą jednak korzystać z wielopoziomowego parkingu przy ulicy Grudziądzkiej.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Koniec utrudnień na Jagiellońskiej. Odcinek przy Campanile będzie przejezdny


Po zakończeniu powyższego etapu (co ma nastąpić wiosna 2024 roku), wykonawca rozpocznie prace na kolejnych odcinkach przedmiotowych ulic oraz Rybim Rynku. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, plac przy brzegu Brdy przestanie być parkingiem, a na jego płycie ma znaleźć się podświetlony motyw róży wiatrów widoczny między innymi z perspektywy mostu Staromiejskiego. Wokół płyty po każdej stronie mają pojawić się… trawniki i – jak wynika z naszych informacji – jedynie cztery drzewa. Warto dodać, że modernizacja kosztuje ponad 24 miliony złotych i jest realizowana przy udziale środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments