Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Ulicę Sygnałową w Maksymilianowie przejmie gmina? Pojawił się taki plan

Dodano: 23.03.2023 | 09:51

Na zdjęciu: W ostatnim czasie w sprawie poprawy stanu dróg interweniował radny Daniel Kossakowski

Fot. archiwum IN

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Osielsko radny Daniel Kossakowski zwrócił uwagę na zły stan ulic Towarowej i Sygnałowej w Maksymilianowie. Właścicielem tych dróg nie jest gmina Osielsko.

– Mieszkańcy zgłaszali, że mają problemy z dojazdem do własnych posesji, ponieważ są dziury. Uzyskałem odpowiedź, że zarządca drogi powinien o nią dbać, z czym się zgadzam. Niestety, kolej nie poczuwa się do tego, aby tym mieszkańcom pomóc jakoś, żeby mogli faktycznie bezproblemowo do swoich posesji dojechać – mówił podczas sesji radny Kossakowski.

– To są nasi mieszkańcy i powinniśmy im jakoś pomóc. Dlatego wnioskuje, aby zarząd dróg gminnych te ubytki uzupełnił. Tyle dla naszych mieszkańców możemy chyba zrobić – dodał.

Podczas sesji zastępca wójta Krzysztof Lewandowski mówił, że drogi te są własnością innych podmiotów niż gmina. Gmina nie może dokonać remontów na własny koszt, ponieważ jest to niezgodne z prawem.

Na piśmie do wniosku radnego ustosunkował się wójt Wojciech Sypniewski. – Jak pan słusznie zauważył, ulice Towarowa i Sygnałowa nie są drogami gminnymi i GZK nie prowadzi ich utrzymania – czytamy w odpowiedzi. – W ramach przebudowy linii kolejowych 131 i 201 PKP PKL dokona utwardzenia ul. Sygnałowej i planowane jest jej przekazanie gminie – dodaje włodarz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments