Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 18 • L 17
16C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
19C
Wt
23C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeUnijne dofinansowania przyznane. Będą pieniądze na przebudowę Grunwaldzkiej
grunwaldzka_wikipedia
05.01.2017 | 18:47

Unijne dofinansowania przyznane. Będą pieniądze na przebudowę Grunwaldzkiej

Przebudowa ulicy Grunwaldzkiej zostanie dofinansowana kwotą 113 mln zł.

Na zdjęciu: Ulica Grunwaldzka ma zostać przebudowa do 2019 roku.

Fot. wikipedia (wolna licencja)

W czwartek Centrum Unijnych Projektów Transportowych przedstawiło listę inwestycji objętych dofinansowaniem unijnym. Pieniądze trafią między innymi do Bydgoszczy.

Ratusz złożył aplikacje do CUPT już w kwietniu ubiegłego roku, ale dopiero dziś przedstawiono wyniki analizy wniosków. Projekt „Przebudowa ul. Grunwaldzkiej na odcinku od Węzła Zachodniego do granicy miasta Bydgoszczy” zyskał niespełna 84% możliwych do zdobycia punktów i zostanie dofinansowany kwotą ponad 113 mln zł (największe możliwe dofinansowanie). Całkowity koszt inwestycji miasto szacuje na 147,9 mln zł.

CZYTAJ TAKŻE: Ruszyły prace przy Grunwaldzkiej. Ale znaki zapytania pozostały [ZDJĘCIA]

Wszystkie prace związane z przebudową Grunwaldzkiej mają się zakończyć do 2019 roku. – Aktualnie jesteśmy w trakcie wyboru wykonawcy inwestycji w procedurze przetargowej – informuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy. Niewiadomą pozostaje też zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. W pierwszej połowie października wydał je wojewoda Mikołaj Bogdanowicz, ale miesiąc później od jego decyzji złożono odwołania dotyczące przede wszystkim procedury wywłaszczeniowej. Obecnie zajmuje się nimi Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.


Powiązane treści