Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Unijne dofinansowanie dla bydgoskiego szpitala zakaźnego. Placówka zakupi nowy sprzęt

Dodano: 29.07.2022 | 08:17

Na zdjęciu: Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bydgoszczy.

Fot. Archiwum

200 milionów złotych – taka kwota zostanie przeznaczona dla 29 placówek w całym kraju w ramach programu dofinansowania i doposażenia szpitali i oddziałów zakaźnych oraz pracowni diagnostycznych. Pieniądze trafią także do bydgoskiej placówki.

Wśród 29 placówek, które otrzymają dofinansowanie, znalazł się także Wojewódzki Szpital Obserwacyjno-Zakaźny im. Tadeusza Browicza w Bydgoszczy. Placówka dostanie niemal 4,825 mln zł na zakup aparatury medycznej oraz wyposażenia i środków ochrony osobistej. – To solidny zastrzyk finansowy dla bydgoskiej lecznicy – napisał w mediach społecznościowych szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber.

O przekazaniu pieniędzy informowali podczas konferencji prasowej, która odbyła się w Puławach szef resortu zdrowia Adam Niedzielski i jeden z jego zastępców, Marcin Matyniak. Ministerstwo przekazało już, że te placówki, które otrzymają środku unijne na wsparcie oddziałów zakaźnych i pracowni diagnostycznych, nie wnoszą wkładu własnego. – Środki z REACT-EU pokrywają 100% wydatków kwalifikowalnych. Celem preferencyjnych zasad dofinansowania z REACT-EU jest wzmocnienie zdolności reagowania systemu ochrony zdrowia w sytuacjach kryzysowych, takich jak pandemia COVID-19 – przekazano w komunikacie.

Środki na inwestycje dla szpitali pochodzą z unijnej inicjatywy REACT-EU Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wlodek
Wlodek
9 miesięcy temu

To ten na Floriana?