[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zyska ponad 50 nowych sal. Inwestycja za 10 mln złotych

Dodano: 16.04.2022 | 12:09

Na zdjęciu: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zyska kilkadziesiąt nowych sal dzięki przebudowie dawnej biblioteki na terenie kampusu przy ulicy Chodkiewicza.

Fot. mat. prasowe UKW

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego zyska ponad pięćdziesiąt nowych sal dydaktycznych – to efekt przebudowy gmachu dawnej biblioteki uczelni znajdującego się przy ulicy Chodkiewicza.

Trwające właśnie prace to już drugi etap robót, które zmienią oblicze budynku pochodzącego z pierwszej połowy XX wieku. W ramach pierwszej części przebudowy zmieniła się jego bryła. Powstały między innymi nowe klatki schodowe z windami. Jak informuje UKW, wymieniono wówczas także część elementów konstrukcyjnych.

Obecnie trwa z kolei przygotowanie nowego układu pomieszczeń. Już wcześniej wyburzono stare ściany działowe i wzniesiono nowe. Wymieniono także instalacje techniczne oraz okna, ocieplono dach, a także zainstalowano podwieszane stropy.

Konsekwencją przebudowy będzie powstanie ponad pięćdziesięciu nowych sal. Będą one służyły do wykładów, ćwiczeń czy zajęć komputerowych. W siedzibie dawnej biblioteki znajdą się również pokoje dla wykładowców.

Wartość prac realizowanych przez bydgoską firmę Kontbud to ponad 10 milionów złotych. Jak przekazał Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, roboty powinny zakończyć się w połowie 2023 roku i zostaną objęte 6-letnią gwarancją.

Budynek biblioteki przy ul. Chodkiewicza przestał pełnić swoją funkcję po oddaniu do użytku – w październiku 2013 roku – nowej biblioteki przy ulicy Szymanowskiego.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Barbara
Barbara
2 miesięcy temu

Co za bzdury. Należy wykazać więcej profesjonalizmu i nie opowiadać, że budynek powstał w pierwszej połowie XX wieku. Powszechnie był nazywany „Andrzejówką”, gdyż powstał za kadencji Rektora A.Tchorzewskiego. Chyba P .Redaktor nie chce nam wmówić, że ta kadencja przypadała na czas, kiedy były Rektor był dzieckiem.

Barbara
Barbara
2 miesięcy temu

W latach 70-tych i 80-tych był w tym miejscu magazyn gospodarczy, do którego schodziło się do podziemia, a strop był równo z okolicznym terenem i postawione były na nim ławeczki parkowe. Trudno zatem uznać ten „bunkier” za zasadniczą część biblioteki, a Pan nie podaje dokładnego źródła tego cytatu. Na pewno nie podaje tego Uczelnia, ale jakiś jej pracownik tak sobie wykombinował.