Upadek Buszkiewicza podczas turnieju w Lesznie. Zawodnika Polonii odwieziono do szpitala

Dodano: 04.08.2023 | 23:56

Na zdjęciu: Olivier Buszkiewicz po upadku w swoim pierwszym biegu, udał się do szpitala na szczegółowe badania.

Pechowo potoczyły się piątkowe (4 sierpnia) zawody Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Lesznie dla Oliviera Buszkiewicza. Młodzieżowiec Abramczyk Polonii zanotował upadek i został przewieziony do szpitala.

Bydgoscy młodzieżowcy wystartowali w Lesznie w trzeciej rundzie cyklu ćwierćfinału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, a piątkowa runda odbyła się na stadionie im. Alfreda Smoczyka.

Buszkiewicz upadł na tor w swoim pierwszym wyścigu. Jak informował oficjalny profil klubu w mediach społecznościowych, zawodnik uskarżał się na ból lewej nogi (uraz mięśniowy). Żużlowca przewieziono do szpitala, gdzie ma przejść szczegółowe badania, które wykażą, jak poważna jest kontuzja zawodnika. W Lesznie upadki zanotował także Bartosz Nowak, ale w jego przypadku, nie miały one poważniejszych konsekwencji.

Dodajmy, że młodzieżowcy Abramczyk Polonii z dorobkiem 27 punktów zajęli w leszczyńskiej rundzie DMPJ trzecie miejsce. Czysty komplet – osiemnastu punktów na swoim koncie zapisał Wiktor Przyjemski. Triumfowali zawodnicy Unii – 38 pkt., przed Wilkami Krosno – 36 pkt., a czwarte miejsce zajęli zawodnicy Sparty Wrocław – 18 pkt.