Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Uratował polskiego żołnierza w Afganistanie. Został patronem klas mundurowych w Bydgoszczy

Dodano: 20.03.2022 | 12:24

Na zdjęciu: SSG Michael Ollis, który uratował życie polskiemu żołnierzowi podczas misji w Afganistanie, został patronem klas mundurowych.

Fot. Szymon Fiałkowski

SSG Michael Ollis został patronem klas mundurowych w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym. Na uroczystość, która odbyła się w Bydgoszczy przyjechali rodzice amerykańskiego żołnierza.

Pod koniec sierpnia 2013 r., SSG Michael Ollis, podczas wojny w Afganistanie uratował życie polskiego żołnierza por. Karola Cierpicy, którego ochronił własnym ciałem i sam zginął w wyniku ataku zamachowca – samobójcy.

W piątek (18 marca) w Bydgoszczy odbyły się oficjalne uroczystości, w których udział wzięli rodzice żołnierza: Linda i Robert Ollis, a także obecny był por. Karol Cierpica. Rozpoczęła je msza święta w Kościele Garnizonowym, którą celebrował ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk. W trakcie mszy poświęcony został sztandar szkoły. – Karol był ostatnią osobą, którą Michael widział żywą. Między nimi wytworzyła się silna więź braterstwa – opowiadał ojciec Michaela Ollisa. Por. Cierpica dziękował za możliwość poznania rodziców amerykańskiego żołnierza, który – jak mówił – nie zostawił go na placu boju. – Zadaniem jest nie zapomnieć działania tego chłopaka, który jest dla wielu wzorem do naśladowania – powiedział.

Kolejna część uroczystości miała miejsce w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu, gdzie odbył się koncert piosenek patriotycznych (śpiewał Piotr Bukartyk), a także można było zobaczyć wystawę.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments