Bydgoszcz
19C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 23 • L 18
22C
Czw
20C
Pt
23C
Sob
24C
Nd
22C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIUsamodzielnią się w swoim mieszkaniu
04.12.2015 | 15:32

Usamodzielnią się w swoim mieszkaniu

Dla jedenaściorga dzieci przekazane dziś sześciopokojowe mieszkanie stanie się nowym domem.

Na zdjęciu: Bora-Komorowskiego 59, to adres piątego już mieszkania usamodzielnienia będącego w zasobach BTBS.

Fot. Stanisław Gazda

Wiktoria, Karolina, Maja, Łukasz, Krzysztof, Alan – między innymi właśnie oni zamieszkają w otwartym dziś mieszkaniu usamodzielnienia Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych. To piąte mieszkanie usamodzielnienia zlokalizowane w zasobach BTBS. Mieszkanie sześciopokojowe o pow. 137 m kw. zamieszkuje 11 wychowanków BZPOW w wieku od 3 do 15 lat. Lokal znajduje się w nowej inwestycji BTBS zlokalizowanej przy ul. Bora-Komorowskiego 59/65. W dwóch budynkach łącznie powstały 103 mieszkania.

Na to zadanie inwestycyjne (103 mieszkania) Miasto Bydgoszcz przekazało 1mln zł, a Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił Spółce kredytu w kwocie 9 mln zł. Inwestycję zrealizowało, wyłonione w przetargu nieograniczonym Konsorcjum Wykonawcze dwóch bydgoskich firm: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Lech” oraz Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Ebud”- Przemysłówka.

Zdjęcie Alana przecinającego wstęgę przed wejściem do jednej z klatek bloku przy ul. Generała Bora-Komorowskiego 59, i trzymającego klucz do mieszkania, wręczony przez zastępcę Prezydenta Miasta Bydgoszczy Iwonę Waszkiewicz pojawi się z pewnością w licznych portalach i jutrzejszych wydaniach gazet. Mimo, że uroczystość otwarcia zgromadziła dziesiątki ważnych osobistości; władz miasta, reprezentantów przedsiębiorstw, spółek, towarzystw, firm i instytucji – to jednak dzieci były tu najważniejsze. One pierwsze weszły do bloku i poprowadziły za sobą, do swojego mieszkania, wszystkich swoich gości.

Alan i Krzysztof bardzo się cieszą ze swojego nowego mieszkania. Najbardziej z ilości pokoi i ich wielkości, że są takie czyste i nowe, i że jest balkon. A Magdalena Kwiatkowska – Prezes Bydgoskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, że na drodze do szczęścia dzieci było miasto, bank, który zaufał i powierzał pieniądze na kolejne realizacje i ci, dzięki którym mieszkania mają tak wysoki standard: Artur Kuczyński, Tomasz Karaśkiewicz, Maciej Freitag, Wojciech Sendecki i Eugeniusz Michalski.

Cieszę się, że w przededniu Mikołajek mogę przekazać swego rodzaju prezent od władz miasta Bydgoszczy – mieszkanie dla dzieci, które tego potrzebują, że powołane do życia dziewiętnaście lat temu przez Radę Miasta Bydgoszczy Bydgoskie TBS wybudowało już 1244 mieszkania na wynajem, które zamieszkuje ponad 3040 osób. Mieszkania usamodzielnienia okazują się wspaniałym rozwiązaniem dla dzieci, którym życzę jak najwięcej radosnych, miłych chwil w tym domu, w którym przygotowywać się będą do startu w dorosłe życie. – powiedziała Iwona Waszkiewicz.

To, że jest to idea unikalna w skali kraju, że mieszkania usamodzielnienia są nie do przecenienia dla normalnego rozwoju ich mieszkańców, ze względu na to, że w nich jest kontrola społeczna, koledzy, obok sąsiedzi – podkreślił Krzysztof Jankowski, dyrektor Bydgoskiego Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, zaś zastępca Przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Jan Szopiński zauważył, że gdyby nie Bank Gospodarstwa Krajowego, nie byłoby tych mieszkań, albowiem nikomu innemu, a jedynie władzom Bydgoszczy zaufał i udzielił potrzebnych kredytów na budowę.

Mieszkanie zostało poświęcone. A co na to dzieci? I znowu Alan, w imieniu wszystkich koleżanek i kolegów, dla których to mieszkanie staje się nowym domem, podziękował za to, że są w naszym mieście ludzie, którym nie jest obojętny los dzieci i młodzieży, a na których pomoc, życzliwość, zrozumienie i ofiarność zawsze mogą liczyć.

Na nowe mieszkanie zwykło się  przychodzić z prezentami, toteż dzieci otrzymały ich całe mnóstwo.


Powiązane treści