Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Uszkodzona ciężarówka na krajowej 10. Jechała po materiały budowlane

Dodano: 11.12.2022 | 11:40

Na zdjęciu: Inspektorzy WITD zatrzymali ciężarówkę do kontroli na krajowej 10 w Trzeciewnicy.

Fot. WITD Bydgoszcz / materiały prasowe

Ciężarówkę z poważną usterką techniczną zatrzymali do rutynowej kontroli na krajowej 10 w miejscowości Trzeciewnica w powiecie nakielskim inspektorzy WITD. – Naczepa nie posiadała na jednym z kół tarczy hamulcowej – mówią.

Pojazd został przez inspektorów Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymany do rutynowej kontroli w miniony poniedziałek (5 grudnia). Jak opisują funkcjonariusze WITD, ciężarówka jechała w stronę Nakła nad Notecią pod załadunek materiałów budowlanych.

Inspektorzy postanowili ciężarówkę skierować na rutynową kontrolę techniczną. Ta wykazała, że na jednym z kół naczepy brakuje tarczy hamulcowej. – Kierowca wyjaśnił, że w piątek tarcza hamulcowa pękła i wypadła – opisują inspektorzy i dodają dalej: – Ponieważ dostawa towaru była zaplanowana na poniedziałek, jego pracodawca, który pełni jednocześnie funkcję osoby zarządzającej operacjami transportowymi w przedsiębiorstwie podjął decyzję, że w kolejny kurs kierowca wyruszy niesprawną naczepą.

Kontrola przeprowadzona przez inspektorów zakończyła się tym, że wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne z tytułu wykonywania przewozu drogowego pojazdem posiadającym usterkę zakwalifikowaną jako niebezpieczną, kierowcę ciężarówki z powodu poruszania się niesprawnym pojazdem ukarano mandatem karnym i wydano mu zakaz dalszej jazdy do czasu usunięcia usterki.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Moki
Moki
1 rok temu

To nie mają CB lub janosika żeby ominąć krokodyli ciapatego