Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Uszkodzone torowisko na Gdańskiej. Zmiany w kursowaniu tramwajów!

Dodano: 08.11.2022 | 08:22

Na zdjęciu: Utrudnienia w kursowaniu tramwajów na Gdańskiej.

Fot. ITS Bydgoszcz

Uszkodzenie torowiska tramwajowego na Gdańskiej. Od wtorkowego (8 listopada) poranka, tramwaje w mieście kursują z opóźnieniami, a teraz także po zmienionych trasach.

Jak informuje w swoim komunikacie Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, są duże utrudnienia w kursowaniu tramwajów, które spowodowane są awarią na torowisku na wysokości Gdańska/Zamoyskiego. Na miejscu pracują przedstawiciele nadzoru ruchu MZK. Powodem – jak słyszymy od dyżurnego nadzoru ruchu MZK – jest uszkodzenie torowiska.

W związku z tymi utrudnieniami, wprowadzono zmiany w kursowaniu tramwajów. I tak, linia 1 z Wilczaka została skierowana do pętli Wyżyny, podobnie jak linia 10, która kursować będzie przez rondo Jagiellonów. Tramwaje linii 2 jadą z Kapuścisk na Wilczak, 4 – z Glinek na Wilczak, a 6 – z Łęgnowa na Rycerską. Na odcinku rondo Jagiellonów – Las Gdański (przez ul. Gdańską) uruchomiona została zastępcza komunikacja autobusowa.

Przypomnijmy, że dzisiaj o poranku utrudnienia w kursowaniu tramwajów występowały także na ul. Bernardyńskiej, ale tutaj szybko przywrócono ruch, choć linie kursowały ze sporymi opóźnieniami.

Aktualizacja: Ruch przywrócony.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments