Bydgoszcz
18C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 18 • L 16
22C
Sr
25C
Czw
26C
Pt
28C
Sob
28C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIUszyj jasia dla dziecka przebywającego w bydgoskim szpitalu. Podczas maratonu w Zielonych Arkadach
26.05.2017 | 09:30

Uszyj jasia dla dziecka przebywającego w bydgoskim szpitalu. Podczas maratonu w Zielonych Arkadach

Kolorowe poszewki umilą dzieciom pobyt w szpitalu.

Na zdjęciu: Animatorzy i wolontariusze pokażą i wytłumaczą, jak uszyć poszewkę.

Fot. mat. pras.

Już w najbliższą sobotę w Zielonych Arkadach odbędzie się maraton szycia w ramach charytatywnej akcji „Uszyj jasia”. Powstałe podczas niego poszewki na poduszki zostaną przekazane oddziałom pediatrycznym Szpitala Uniwersyteckiego im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy.

Akcja odbędzie się w godzinach 11:00-19:00. Uczestniczyć w niej może każda chętna osoba. Przez cały ten czas dostępne będą stanowiska z maszynami do szycia i kilometry kolorowych tkanin. – Zapraszamy tych, którzy szyć lubią i potrafią, jak i tych, którzy nigdy tego wcześniej nie robili. W pięć minut każdy nauczy się szyć poszewki  – zachęcają organizatorzy. Na poziomie „-1” Zielonych Arkad na wszystkich chętnych będą czekać animatorzy i wolontariusze, którzy pokażą i wytłumaczą, jak uszyć poszewkę, ale przede wszystkim 10 stanowisk wyposażonych w maszyny do szycia, nici, nożyczki oraz kolorowe materiały. Maszyny firmy JUKI bezpłatnie zapewnia IMPALL.

Inicjatorką akcji jest Natalia Bielawska, mama 5-letniego Bruna i autorka bloga Ekoubranka. – Inicjatywa powstała spontanicznie, kiedy w 2013 r. podczas pobytu z synkiem w szpitalu zauważyłam, że brakuje poszewek. Kilka dni później poprosiłam znajome blogerki o pomoc w uszyciu kolorowych poszewek – mówi Natalia. Efekty akcji oraz radość dzieci przerosły najśmielsze oczekiwania i dlatego kobieta postanowiła rozszerzyć działania także na inne miasta. Dzięki akcji „Uszyj jasia” do szpitali, domów dziecka i hospicjów w całej Polsce trafiło już około 12 000 poszewek.

Poduszki uszyte podczas sobotniego maratonu trafią na szpitalne sale Oddziału Klinicznego Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Dzieci i Młodzieży, Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii, Kliniki Pediatrii Alergologii i Gastroenterologii, a także Kliniki Psychiatrii. – Zapotrzebowanie na poszewki w naszym szpitalu jest bardzo duże. Ze względów sanitarnych musimy je często prać i wymieniać. Akcja organizowana przez Zielone Arkady nie tylko umili pobyt naszym małym pacjentom, ale również doda kolorytu w ich pokojach – podkreśla Marta Laska ze Szpitala Uniwersyteckiego im. Antoniego Jurasza w Bydgoszczy. Patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Bydgoszczy.

Zapraszamy do wspólnego szycia wszystkich bydgoszczan, bez względu na wiek. Naszym celem jest uszycie jak największej ilości poszewek. Mam nadzieję, że nasze szycie pomoże dzieciom w szpitalu, a dla szyjących stanie się okazją do świetnej zabawy – wyjaśnia Iwona Mroczek, dyrektor Zielonych Arkad.


Powiązane treści