Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 12 • L 11
11C
Sr
10C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUTP z prestiżowym wyróżnieniem. Uczelnia znalazła się w elitarnym gronie
UTP_LG
11.09.2019 | 16:16

UTP z prestiżowym wyróżnieniem. Uczelnia znalazła się w elitarnym gronie

Na zdjęciu: Kampus UTP w Fordonie.

Fot. Leszek Grabowski/archiwum

Decyzją Komisji Europejskiej Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy dołączył do elitarnego grona instytucji wyróżnionych logo HR Excellence In Research.

Jak informuje uczelnia, logo HR to jedno z działań Komisji Europejskiej w ramach strategii Human Resources Strategy for Researchers, mającej na celu zwiększenie atrakcyjności warunków pracy dla naukowców w UE. Wyróżnienie przyznawane jest instytucjom naukowym i badawczym, które w oparciu o zasady wynikające z Europejskiej Karty Naukowca i kodeksu postępowania przy rekrutacji pracowników naukowych, tworzą przyjazne środowisko pracy i rozwoju oraz posiadają przejrzyste zasady rekrutacji pracowników naukowych.

Aby uzyskać to wyróżnienie, uczelnia musiała spełnić ściśle określone warunki oraz przejść drobiazgową procedurę. Specjalnie powołany w tym celu Zespół, dokonał szczegółowej analizy wewnętrznych przepisów i zasad postępowań pod kątem ich zgodności z europejskimi standardami. Następnie na podstawie przeprowadzonej wśród pracowników naukowych ankiety, opracowano strategię i plan działania, które podlegały ocenie niezależnych ekspertów KE – przekazuje UTP.

Przyznanie odznaki HR daje szereg korzyści, takich jak zwiększenie atrakcyjności zatrudnienia w jednostce, szansa na wzmocnienie wizerunku UTP, ułatwienie uzyskiwania grantów europejskich czy promocja instytucji wśród międzynarodowych organizacji i naukowców.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści