Bydgoszcz
10C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 13 • L 8
22C
Pt
23C
Sob
23C
Nd
23C
Pon
26C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUTP z tytułem najlepszej uczelni w Polsce. Za pomoc studentom
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy
23.04.2017 | 13:12

UTP z tytułem najlepszej uczelni w Polsce. Za pomoc studentom

Jury doceniło działania pracowników uczelni na rzecz studentów.

Na zdjęciu: Budynek uczelni znajdujący się na terenie kampusu przy ul. Kaliskiego.

Fot. archiwum

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy został laureatem w kategorii Najlepsza Uczelnia w konkursie Start na Rynku Pracy. Nagrodę odebrał rektor uczelni podczas piątkowego Kongresu Liderów Rzeczypospolitej w Warszawie.

Celem konkursu organizowanego przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych jest wyróżnienie tych, którzy najlepiej pomagają studentom zdobyć właściwe doświadczenie, wiedzę i kompetencje niezbędne do jak najlepszego rozpoczęcia swojej kariery zawodowej. Wyróżnienia przyznawane są w czterech kategoriach: Pracodawca, Medium Akademickie, Organizacja Akademicka i Uczelnia.

Bydgoska placówka została uznana za najlepszą w ostatniej z wymienionych wyżej kategorii. Doceniono przede wszystkim współpracę UTP z regionalnymi pracodawcami.

Nagrody w konkursie wręczono w piątek podczas Kongresu Liderów Rzeczypospolitej w Warszawie odbywającego się na PGE Stadionie Narodowym. Zwycięzcę w kategorii Uczelnia ogłosił Krzysztof Bielak, prezes Stowarzyszenia Młodzi dla Polski. – Jest to nagroda dość dziwna. Nie za tytuły naukowe, ale rzeczywiście za to, co wielce staramy się zrobić dla naszych absolwentów. Oni mogą współpracować już na studiach. Potem w zasadzie już czekają na nich miejsca pracy – mówił rektor UTP prof. Tomasz Topoliński podczas odbioru nagrody.


Powiązane treści