Bydgoszcz
-2C
Słonecznie
50% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H -2 • L -2
-1C
Wt
-0C
Sr
1C
Czw
3C
Pt
8C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaUTP z tytułem najlepszej uczelni w Polsce. Za pomoc studentom
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy
23.04.2017 | 13:12

UTP z tytułem najlepszej uczelni w Polsce. Za pomoc studentom

Jury doceniło działania pracowników uczelni na rzecz studentów.

Na zdjęciu: Budynek uczelni znajdujący się na terenie kampusu przy ul. Kaliskiego.

Fot. archiwum

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy został laureatem w kategorii Najlepsza Uczelnia w konkursie Start na Rynku Pracy. Nagrodę odebrał rektor uczelni podczas piątkowego Kongresu Liderów Rzeczypospolitej w Warszawie.

Celem konkursu organizowanego przez Fundację Inicjatyw Młodzieżowych jest wyróżnienie tych, którzy najlepiej pomagają studentom zdobyć właściwe doświadczenie, wiedzę i kompetencje niezbędne do jak najlepszego rozpoczęcia swojej kariery zawodowej. Wyróżnienia przyznawane są w czterech kategoriach: Pracodawca, Medium Akademickie, Organizacja Akademicka i Uczelnia.

Bydgoska placówka została uznana za najlepszą w ostatniej z wymienionych wyżej kategorii. Doceniono przede wszystkim współpracę UTP z regionalnymi pracodawcami.

Nagrody w konkursie wręczono w piątek podczas Kongresu Liderów Rzeczypospolitej w Warszawie odbywającego się na PGE Stadionie Narodowym. Zwycięzcę w kategorii Uczelnia ogłosił Krzysztof Bielak, prezes Stowarzyszenia Młodzi dla Polski. – Jest to nagroda dość dziwna. Nie za tytuły naukowe, ale rzeczywiście za to, co wielce staramy się zrobić dla naszych absolwentów. Oni mogą współpracować już na studiach. Potem w zasadzie już czekają na nich miejsca pracy – mówił rektor UTP prof. Tomasz Topoliński podczas odbioru nagrody.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail