Bydgoszcz
21C
Słonecznie
35% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 21 • L 21
21C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIUwaga! Bezpłatne letnie warsztaty dla młodych talentów
14.04.2016 | 08:20

Uwaga! Bezpłatne letnie warsztaty dla młodych talentów

Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca” czekają na chętnych...

Na zdjęciu: Plakat

Fot. materiały organizatora

Poszukiwane nowe pokolenie – pełne pasji i talentów, a przede wszystkim pełne chęci do wzięcia udziału w 7 edycji Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca”.

Idziesz przez życie tanecznym krokiem? Śpiewająco rozpoczynasz dzień? Każdego dnia czujesz się jak aktor na scenie lub budzisz się z nowym pomysłem na pejzaż? Te warsztaty są właśnie dla CIEBIE! A może znasz kogoś, kto posiada niespożyte pokłady energii, kocha rozwijać swoje zainteresowania, a wszyscy wokół mówią „On ma talent!”? Koniecznie sprawdź wakacyjną propozycję bezpłatnych Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca”.

O fundacji, która ma pasję – do rozwoju młodych talentów!

Fundacja „Nowe Pokolenie” w hołdzie Janowi Pawłowi II z Bydgoszczy już od 11 lat pomaga młodym, utalentowanym ludziom w rozwoju ich artystycznych pasji, promuje twórczość, umożliwia rozwój talentów poprzez kontakt z profesjonalnymi instruktorami. Daje szansę na odkrywanie siebie, swoich możliwości, a przede wszystkim pozwala robić to, co się kocha.

Wakacyjne bezpłatne warsztaty pełne talentów

VII edycja Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych „Radosne Serce” to projekt skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 18 lat z bydgoskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, z placówek kulturalnych oraz z placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski.  Do tegorocznego wakacyjnego  przedsięwzięciu organizator Fundacja „Nowe Pokolenie” zaprosi 40 utalentowanych, młodych ludzi, którzy zostaną wyłonieni spośród nadesłanych kart zgłoszeniowych i materiałów ukazujących ich talent. Po raz kolejny poszukiwani są zdolni młodzi ludzie, którzy chcą rozwijać swoje zdolności wokalne, taneczne, teatralne czy malarskie podczas bezpłatnych letnich warsztatów. Projekt skierowany jest zwłaszcza do młodych ludzi, którzy mają ograniczony dostęp do rozwoju swoich talentów. Warsztaty odbędą się w terminie od 30 czerwca do 12 lipca 2016 roku w malowniczo położonym Biskupinie.

Dlaczego warto?

13-dniowe warsztaty artystyczne to wspaniała szansa na rozwój swoich zdolności i zainteresowań pod okiem profesjonalnych trenerów i instruktorów zarówno z Bydgoszczy, jak i z całej Polski. Zakwalifikowani uczestnicy zgodnie z zainteresowaniami i talentami zostaną podzieleni na 4 grupy artystyczne: plastyczną, taneczną, teatralną i wokalną. W obrębie każdej z tych grup będą odbywały się codziennie 4 godziny zegarowe warsztatów. Każdy z uczestników będzie mógł również skorzystać z 2 dodatkowych godzin zegarowych dodatkowych warsztatów zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. W trakcie projektu beneficjenci wezmą udział w panelach dyskusyjnych z artystami i instruktorami zaproszonymi gościnnie na warsztaty, a także w różnych warsztatach interpersonalnych, które będą miały na celu wzmocnienie poczucia własnej wartości, onieśmielenia w grupie oraz kształtowania właściwych postaw rówieśniczych. Warsztaty będą realizowane przy współudziale partnerów w postaci różnych instytucji kulturalnych, organizacji pozarządowych i firm, aby zapewnić uczestnikom jak największą wszechstronność zajęć oraz zmotywować ich do dalszego artystycznego rozwoju po zakończeniu projektu. Czas wolny od zajęć będzie wypełniony różnymi kulturalnymi atrakcjami. Ramy programu są ukierunkowane na zindywidualizowane podejście do każdego uczestnika, ale również na pracę w grupach, zabawy i gry twórcze. Warsztaty są pełne kreatywnych działań, pozytywnych emocji, ale i ciężkiej, twórczej pracy. Na zakończenie uczestnicy VII edycji OWARS na deskach sceny Miejskiego Centrum Kultury przed władzami miasta, sponsorami, swoimi rodzinami i przyjaciółmi oraz lokalnymi mediami zaprezentują owoce swojej pracy – autorskie widowisko i wernisaż malarski, na którymi będą pracowali przez 13 dni w Biskupinie.

Warsztatowych atrakcji ciąg dalszy …

Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca” to nie tylko praca pod okiem instruktorów. Pierwszy i ostatni dzień warsztatów uczestnicy spędza w Bydgoszczy, korzystając z atrakcji naszego miasta, które są organizowane przy udziale partnerów przedsięwzięcia, którymi są: Miejskie Centrum Kultury, Galeria Miejska BWA, Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, Szkoła Tańca Bohema, Teatr Polski, Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 i Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

Co trzeba zrobić?

Jeśli masz ochotę rozwijać swój talent zajrzyj na stronę internetową Fundacji i do  9 maja 2016 r. wyślij kartę zgłoszeniową na adres organizatora. Każda szkoła i placówka zgłosić może maksymalnie 3 kandydatów. Komisja, która podda weryfikacji karty zgłoszeniowe, będzie brała pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia kandydatów, ich wszechstronność, opinie wychowawców oraz uzasadnienie braku dostępności do różnorodnych form rozwoju artystycznego. Ważne, by do karty w przypadku kategorii muzyka, taniec lub teatr dołączyć materiał video lub nagranie, a do plastyki autorskie prace.

VII Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne „Radosne Serca” to projekt realizowany w ramach programów: Edukacja kulturalna Narodowego Centrum Kultury. Zadanie współfinansowane jest z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Urzędu Miasta Bydgoszczy z Biura Kultury Bydgoskiej.


Podobne wpisy

Powiązane treści