Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Uwaga Bydgoszczanie! Warunki są skrajnie niebezpieczne

Dodano: 14.01.2026 | 09:22

Na zdjęciu: Niebezpieczne warunki na drogach. Apelujemy o ostrożność.

Fot. Błażej Bembnista

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy ostrzega. Warunki atmosferyczne stwarzają zagrożenie na drogach i chodnikach. Około godziny 6 rano do Bydgoszczy dotarły marznące opady deszczu.

ZDMiKP postanowiło przeciwdziałać trudnym warunkom już w nocy. Dlatego na ulicach pojawiły się solarki. Z kolei o godzinie 6:00 podjęto decyzję, że na wydzielono rejony wyjedzie 12 pojazdów tego typu. Zmobilizowano także brygady odpowiadające za utrzymanie chodników, przystanków i schodów. Około 100 pracowników i 13 mikrociągników dba o bezpieczeństwo mieszkańców i lepszą kondycję ulic.

Nie bez kozery, bo warunki są skrajnie niebezpieczne. Niska ujemna temperatura, która w ciągu dnia nieznacznie wzrośnie, w połączeniu z opadami deszcz, będzie utrzymywała się do około godziny 12. Synoptycy zapowiadają, że sytuacja może się powtórzyć także później. Deszcz przymarza od asfaltu, śniegu, samochodów i chodników. Bez ingerencji ludzkiej, to sprawia, że na ulicach jest skrajnie ślisko.

ZDMiKP przeprowadza działania w ramach Akcji Zima. Szerzej opisywaliśmy ją w osobnym artykule. Mieszkańcy mogą zgłaszać niebezpieczne miejsca dyżurnym. Zarówno telefonicznie, jak i mailowo.

Bogumił Burczyk