Bydgoszcz
14C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 14 • L 13
16C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
21C
Nd
17C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaUwaga! W środę możliwy jeszcze większy paraliż ulicy Kujawskiej. Kilka godzin potrwa betonowanie
KUJAWSKA BYDGOSZCZ
18.08.2020 | 16:11

Uwaga! W środę możliwy jeszcze większy paraliż ulicy Kujawskiej. Kilka godzin potrwa betonowanie

Na zdjęciu: W środę, 19 sierpnia odbędzie się betonowanie trzeciego (z siedmiu) odcinków torowiska na ulicy Kujawskiej.

Fot. archiwum

Na środę, 19 sierpnia na godziny popołudniowe oraz wieczorne zaplanowane zostało betonowanie kolejnego odcinka płyty torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Kujawskiej. A to oznacza dodatkowe utrudnienia dla kierowców oraz komunikacji miejskiej.

Przez kilka godzin – od 16:30 do 22:00 prace związane z betonowaniem będą prowadzone z czynnego odcinka ul. Kujawskiej. Wszystko dlatego że – jak tłumaczy Aleksandra Rosiak z firmy Tor-Krak, która uczestniczy w działaniach – nie ma możliwości podstawienia pompy do betonu od strony kamienic. – Będzie to wiązało się ze znacznymi utrudnieniami w ruchu drogowym – dodaje Rosiak.

Ruch na odcinku objętym pracami będzie odbywał się wahadłowo. Za jego regulację będą odpowiadali uprawnieni sygnaliści. Prace mogą znacząco utrudnić i tak niełatwą sytuację związaną z inwestycją na ulicy Kujawskiej. Szczególnie w godzinach szczytu z powodu tymczasowej organizacji ruchu zarówno w rejonie ronda Kujawskiego, jak i ronda Bernardyńskiego tworzą się duże zatory.

Po zakończeniu wylewania betonu konieczna będzie również jego obróbka, która może potrwać do późnych godzin nocnych. Prace te mogą spowodować z kolei nadmierny hałas. W środę realizowane będzie betonowanie trzeciego (z siedmiu) odcinków torowiska.

Za realizację inwestycji odpowiedzialne jest konsorcjum składające się z Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego w Toruniu (lider), firmy Gotowski oraz wspomnianego Tor-Kraku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści