Bydgoszcz
9C
93% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 9 • L 8
12C
Sob
6C
Nd
9C
Pon
8C
Wt
9C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaUwaga! Zakaz wstępu do lasu [Zobacz, gdzie!]
zakaz wstpe
10.09.2017 | 12:49

Uwaga! Zakaz wstępu do lasu [Zobacz, gdzie!]

Sprawdziliśmy, gdzie nadal nie można wchodzić do lasu. Łamanie przepisów to nie tylko groźba mandatu w wysokości 500 zł, lecz również narażanie własnego życia.

Na zdjęciu: Wokół Bydgoszczy nadal większość lasów jest zamknięta.

Fot. Lasy Państwowe

Już od blisko 3 tygodni w lasach otaczających Bydgoszcz obowiązuje zakaz wstępu. Chociaż za jego nieprzestrzeganie grozi kara grzywny w wysokości 500 zł, to nadal wielu grzybiarzy łamie obowiązujące przepisy. Sprawdziliśmy, gdzie nadal nie można wchodzić do lasu.

Kruszyn, Nowy Mostek, Osowa Góra, Tryszczyn i Zdroje – w tych miejscach zakaz wstępu do lasu nadal utrzymuje Nadleśnictwo Żołędowo. Wszystkie zakazy utrzymuje również Nadleśnictwo Bydgoszcz. W tym przypadku zakaz wstępu do lasu dotyczy rejonu Łochowa, a także leśnictw Nadkanale i Potulice (tereny na zachód od Kanału Noteckiego). Na grzyby nie wybierzemy się również w lasach okalających Solec Kujawski – zakazy dotyczą bowiem leśnictw Dębinka, Dobromierz oraz Nowa Wieś. Lepsza sytuacja panuje z kolei w okolicach Torunia: Nadleśnictwo Toruń umożliwia już swobodne poruszanie się na terenie leśnictw Wrzosy i Łysomice.

Gdzie do lasu w pobliżu Bydgoszczy?

Okolice Jagodowa, Borówna, Strzelec Dolnych czy Maksymilianowa to miejsca, w których w większości obszaru można wchodzić do lasu. Aby być pewnym, że grzybobranie przebiega w bezpiecznych warunkach, a także by ustrzec się mandatu, należy zwracać szczególną uwagę na charakterystyczne żółte tablice informujące o zakaz wstępu. Ustawione są one przy większości wjazdów do lasu i parkingów leśnych.


Powiązane treści