Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 2 • L 0
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportVisła pozyskała dwóch nowych siatkarzy. Sprawa Sterna ma skończyć się w sądzie!
30-10-2019_siatkówka-PlusLiga BKS Visła Bydgoszcz - Projekt Warszawa_ Toncek Stern - SF
30.01.2020 | 21:22

Visła pozyskała dwóch nowych siatkarzy. Sprawa Sterna ma skończyć się w sądzie!

Na zdjęciu: Toncek Stern nie zagra już w Viśle Bydgoszcz

Fot. Szymon Fiałkowski

W czwartek pojawiły się informacje, że w zespole Visły Bydgoszcz nie zagrają już więcej Tomasz Kalembka i Tonek Stern. Tego samego dnia wieczorem klub wysłał komunikat do mediów, w którym potwierdził rozstanie z zawodnikami i poinformował o podpisaniu umów z nowymi zawodnikami.

Z przykrością informujemy, że dotychczasowy zawodnik klubu Toncek Stern zerwał jednostronnie umowę. Odbyło się to bez zgody klubu i wbrew zapisom zawartym w kontrakcie. W ostatnich miesiącach Stern nie przekazywał żadnych uwag dotyczących swoich oczekiwań. Klub nie naruszył też zapisów dotyczących regulowania zobowiązań finansowych wobec zawodnika – informuje bydgoski klub w komunikacie. – Visła Bydgoszcz nie wyraziła zgody na rozwiązanie kontraktu i będzie zgodnie z regulacjami FIVB dochodzić swoich praw w sądzie, zwłaszcza, że Federacja informując o akceptacji decyzji zawodnika wskazała taką drogę w swoim piśmie – czytamy w dalszej części oświadczenia.

Ponadto klub poinformował o pozyskaniu dwóch nowych zawodników. Nowym atakującym zespołu został były już zawodnik Cerrad Czarnych Radom Michał Filip. –  Po udanych negocjacjach zdecydował się przyjąć naszą ofertę, podpisał kontrakt i jest zawodnikiem Visły Bydgoszcz. Jestem przekonany, że ten świetny atakujący będzie dużym wzmocnieniem naszej drużyny i z nim oraz Michałem Masnym mamy szanse na utrzymanie się w PLS. To był i jest nasz cel na ten sezon – skomentował prezes Wojciech Jurkiewicz.

Klub potwierdził też rozstanie z Tomaszem Kalembką, którego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Jego zastąpić ma 26-letni środkowy Dawid Siwczyk, który ostatnio grał w Unionie Raiffeisen Waldviertel.

Najbliższy mecz bydgoszczanie rozegrają w poniedziałek. Początek spotkania z Asseco Resovią Rzeszów w hali Immobile Łuczniczka zaplanowano na godz. 20:30.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści