Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
79% wilgotność
Wiatr: 6km/h SSW
H 0 • L -1
1C
Nd
-1C
Pon
-4C
Wt
-5C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportVisła pozyskała dwóch nowych siatkarzy. Sprawa Sterna ma skończyć się w sądzie!
Toncek Stern
30.01.2020 | 21:22

Visła pozyskała dwóch nowych siatkarzy. Sprawa Sterna ma skończyć się w sądzie!

Na zdjęciu: Toncek Stern nie zagra już w Viśle Bydgoszcz

Fot. Szymon Fiałkowski

W czwartek pojawiły się informacje, że w zespole Visły Bydgoszcz nie zagrają już więcej Tomasz Kalembka i Tonek Stern. Tego samego dnia wieczorem klub wysłał komunikat do mediów, w którym potwierdził rozstanie z zawodnikami i poinformował o podpisaniu umów z nowymi zawodnikami.

Z przykrością informujemy, że dotychczasowy zawodnik klubu Toncek Stern zerwał jednostronnie umowę. Odbyło się to bez zgody klubu i wbrew zapisom zawartym w kontrakcie. W ostatnich miesiącach Stern nie przekazywał żadnych uwag dotyczących swoich oczekiwań. Klub nie naruszył też zapisów dotyczących regulowania zobowiązań finansowych wobec zawodnika – informuje bydgoski klub w komunikacie. – Visła Bydgoszcz nie wyraziła zgody na rozwiązanie kontraktu i będzie zgodnie z regulacjami FIVB dochodzić swoich praw w sądzie, zwłaszcza, że Federacja informując o akceptacji decyzji zawodnika wskazała taką drogę w swoim piśmie – czytamy w dalszej części oświadczenia.

Ponadto klub poinformował o pozyskaniu dwóch nowych zawodników. Nowym atakującym zespołu został były już zawodnik Cerrad Czarnych Radom Michał Filip. –  Po udanych negocjacjach zdecydował się przyjąć naszą ofertę, podpisał kontrakt i jest zawodnikiem Visły Bydgoszcz. Jestem przekonany, że ten świetny atakujący będzie dużym wzmocnieniem naszej drużyny i z nim oraz Michałem Masnym mamy szanse na utrzymanie się w PLS. To był i jest nasz cel na ten sezon – skomentował prezes Wojciech Jurkiewicz.

Klub potwierdził też rozstanie z Tomaszem Kalembką, którego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron. Jego zastąpić ma 26-letni środkowy Dawid Siwczyk, który ostatnio grał w Unionie Raiffeisen Waldviertel.

Najbliższy mecz bydgoszczanie rozegrają w poniedziałek. Początek spotkania z Asseco Resovią Rzeszów w hali Immobile Łuczniczka zaplanowano na godz. 20:30.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści