Bydgoszcz
17C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 4km/h ESE
H 18 • L 17
18C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
16C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesW 2019 roku centrum targowe nie będzie stało puste. Jakie imprezy mają się w nim odbyć?
04.10.2018 | 13:55

W 2019 roku centrum targowe nie będzie stało puste. Jakie imprezy mają się w nim odbyć?

Na zdjęciu: Hala Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego.

Fot. archiwum

We wrześniu 2019 roku w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbędzie się Pet Expo – największa w Polsce impreza dla osób związanych z biznesem zoologicznym. Szef Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego Andrzej Półgrabski zaprezentował także inne wydarzenia, które niebawem odbędą się w Bydgoszczy.

Targi zoologiczne Pet Expo odbędą się w dniach 13-15 września 2019. Pierwsze dwa dni są poświęcone wyłącznie klientom biznesowym, ale już trzeciego dnia każdy będzie mógł zobaczyć oferty wystawców i wziąć udział w licznych atrakcjach. Będzie to największa tego typu impreza w Polsce, która docelowo ma mieć znaczenie kontynentalne. Już teraz ich organizatorzy liczą na pojawienie się wystawców ze Wschodu – wydarzenie w BCTW ma otworzyć im drogę na rynki zachodnioeuropejskie.

Jak przyznał prezes BPPT Andrzej Półgrabski, negocjacje z organizatorem targów zoologicznych trwały dość długo. – Zależało nam na tym, aby ta impreza u nas się odbyła. Docelowo będą to targi międzynarodowe. Standardem w branży jest to, że takie wydarzenia odbywają się co dwa lata. Porozumieliśmy się co do tego, że pierwsza impreza odbędzie się w przyszłym roku, a jej druga edycja – w 2021 roku – podkreślił Półgrabski.

W czasie trwania targów Pet Expo odbędą się również liczne imprezy towarzyszące. O nich opowiedział Zbigniew Joniec, dyrektor Pet Expo.

Te wydarzenia są zaplanowane na niedzielę 15 września, czyli ostatni dzień targów. Dzięki nim mieszkańcy będą mogli spędzić cały dzień w BCTW. Wewnątrz hali odbędzie się trzecia edycja konkursu Polish Aquascaping Contest. Jest on skierowany do profesjonalistów, czołowych przedstawicieli tej profesji w Polsce. Zorganizujemy też wystawę zwierząt futerkowych i pokazy psów. Podczas akcji, przy której współpracujemy z różnymi ośrodkami zajmującymi się pomocą na rzecz czworonogów, będzie można zaadoptować zwierzaka. Kluczowe wydarzenie to piknik rodzinny – potrwa on cały dzień. Przed halą zaplanowaliśmy dog trekking – przeznaczony dla wszystkich chętnych, a także akcję Master Chef for Dogs. Polega ona na zakupie posiłków, przygotowywanych przez najlepszych szefów kuchni. Środki z zakupu będą przeznaczone na pomoc zwierzętom – powiedział Joniec. Podkreślił on również, że dochody z biletów i eventów także trafią na cele charytatywne.  

Organizatorzy Pet Expo liczą na to, że we wrześniu do Bydgoszczy przyjedzie około 150-200 wystawców, także z zagranicy. – Chcemy, by Pet Expo na stałe wpisały się do targowego kalendarza miasta i wciąż się rozwijały – stwierdził Joniec.

Przy okazji podpisania umowy z organizatorami targów zoologicznych prezes Półgrabski poinformował też o pozostałych planach BCTW na rok 2019. Odbędą się wówczas – poza Pet Expo – także inne nowe targi. – Zaczynaliśmy od jednej imprezy – targów Wod-Kan, dla której powstało centrum targowo-wystawiennicze. Poza Pet Expo, we wrześniu odbędą się pierwsze targi logistyczne. Podpisaliśmy już umowę z organizatorem tego wydarzenia. Na jesieni odbędą się targi budowlane. Po raz kolejny odbędą się targi Wod-Kan i Innoform, a także dwa duże zjazdy związane z branżą medyczną. W lutym chcemy, aby hala ugościła międzynarodową wystawę psów rasowych, ponieważ ostatnio cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Naszym celem jest to, aby w przyszłym roku ilość imprez w BCTW wzrosła o 20 procent – zadeklarował Półgrabski.

Prezes podkreśla, że centrum targowe „wychodzi już na zero”, ale pozytywne zmiany w branży dają nadzieję na to, że przyniesie ono zysk. – Bydgoszcz, poza Wod-Kanami, w ostatnich latach nie istniała na mapie targowej, bo nie było infrastruktury. Pojawiła się infrastruktura – teraz pracujemy, by wypełnić halę targami. Uważam za duży sukces przyrost o 2-3 imprezy rocznie. Jeżeli tak dalej będzie, to za 2-3 lata będziemy musieli myśleć nad budową nowego obiektu. Miasto już znacząco zyskuje – nie było imprezy Innoform, powiększyły się targi Wod-Kan, więc ludzie przyjeżdżają do Bydgoszczy – powiedział Półgrabski.


Powiązane treści