Bydgoszcz
2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ENE
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleW autobusie zaatakował obywatela Zimbabwe, a na Wyspie Młyńskiej małżeństwo. Agresor odpowie przed bydgoskim sądem
pobicie obcokrajowca Bydgoszcz
04.11.2021 | 15:02

W autobusie zaatakował obywatela Zimbabwe, a na Wyspie Młyńskiej małżeństwo. Agresor odpowie przed bydgoskim sądem

Na zdjęciu: Zatrzymany za atak na obcokrajowca w autobusie linii 57 i na małżeństwo na Wyspie Młyńskiej niebawem odpowie za swoje czyny przed sądem. Prokuratura skierowała właśnie akt oskarżenia.

Fot. KWP Bydgoszcz

Podejrzany o atak na obywatela Zimbabwe w autobusie linii 57 21-latek niebawem odpowie za swoje czyny przed sądem. Śledztwo w jego sprawie zakończyła Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Południe.

Zobacz również:

Wiadomo, kto zabił barmankę. Tajemnicze morderstwo sprzed 20 lat wyjaśnione

Atak na obywatela Zimbabwe nie jest jednym, za który usiądzie mężczyzna na ławie oskarżonych bydgoskiego sądu. Odpowie też za atak na małżeństwo na Wyspie Młyńskiej, do którego doszło w połowie maja br. Wówczas zwrócili mu uwagę, by posprzątał szkło po rozbitej butelce. Agresor wówczas opluł małżeństwo, a następnie zaatakował, w wyniku czego poszkodowany został mężczyzna.

– Obu tych ataków dokonał o charakterze chuligańskim – mówi szef Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe Włodzimierz Marszałkowski. Śledczy zakończyli postępowanie wobec 21-latka i skierowali w połowie października akt oskarżenia do sądu. Mężczyźnie może grozić do pięciu lat pozbawienia wolności.

Sprawa ataku w autobusie linii 57 była głośna. Jak relacjonowali kryminalni, agresor zaatakował obywatela Zimbabwe uderzając go głową w twarz, a próbującego mu pomóc kierowcę autobusu opluł i uderzył śmietnikiem. W poszukiwania sprawcy zaangażował się nawet prezydent Rafał Bruski, który oferował finansową nagrodę w wysokości 2,5 tysiąca złotych za ujęcie agresora. Tego ostatecznie złapali funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji i komisariatu na bydgoskim Szwederowie. Przypomnijmy, że policjanci w toku czynności opublikowali także nagranie z kamer wewnątrz autobusu.

Wiadomo też, że mężczyzna na proces poczeka w areszcie. Sąd zdecydował się na zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres dwóch miesięcy, a niedawno – jak przekazuje nam prok. Marszałkowski – areszt wobec podejrzanego przedłużono do połowy grudnia.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści