Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
13C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIW Bydgoszczy będą dwa plenerowe punkty szczepień przeciw COVID-19. Miasto zdradza szczegóły akcji
15.07.2021 | 14:58

W Bydgoszczy będą dwa plenerowe punkty szczepień przeciw COVID-19. Miasto zdradza szczegóły akcji

Na zdjęciu: W piątek i sobotę uruchomione zostaną dwa plenerowe punkty szczepień przeciwko COVID-19 w mieście.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Bydgoszcz organizuje we współpracy z Centrum Medycznym Gizińscy dwa plenerowe punkty szczepień przeciw COVID-19. – Szczepmy się i pamiętajmy, że jest to także jedyny sposób ochrony przed nadejściem kolejnej fali epidemii – mówi zastępca prezydenta Bydgoszczy.

Plenerowe punkty szczepień funkcjonować będą w piątek i sobotę (16 i 17 lipca). Jutro w godzinach 14:00 – 20:00 przy ul. Grodzkiej w amfiteatrze przy muzeum, a dzień później w godz. 12:00 – 18:00 w Myślęcinku przy miasteczku ruchu drogowego (przy deptaku).  – Robimy wszystko, żeby zaszczepić jak najwięcej chętnych osób w jak najkrótszym czasie – mówi zastępca prezydenta miasta.

Iwona Waszkiewicz precyzuje, że obecnie w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 jest ponad 47% mieszkańców Bydgoszczy. Oprócz plenerowych punktów szczepień, cały czas funkcjonują także dwa punkty szczepień powszechnych. Jeden z nich zlokalizowany jest na terenie Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego przy ul. Kaliskiego w Fordonie, a drugi – w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym przy Gdańskiej 187. Punkt w Fordonie jest czynny siedem dni w tygodniu w godz. 9:00 – 18:00, zaś w BCTW w dni robocze w godz. 8:00 – 18:00.

Podczas dwudniowej akcji, do dyspozycji będą szczepionki Johnson & Johnson (jednodawkowy preparat, 500 sztuk) oraz Pfizer. – Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty – informuje bydgoski ratusz i precyzuje, że w przypadku szczepionki Pfizer, drugą dawkę preparatu można przyjąć w dowolnym punkcie szczepień.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
zzzz
zzzz
3 miesięcy temu

Bezsens totalny. W Bydgoszczy nie ma obecnie zupełnie problemu z tym, żeby znaleźć termin szczepienia z dnia na dzień.
Takie akcje mają sens tam, gdzie zaszczepionych jest mało, takze z powodów logistycznych. Wystarczy spojrzeć na poziom zaszczepienia w gminach nawet w naszym województwie – na prowincji nadal słabo, nie tylko z powodu przekonań, ale i logistyki.

Tam takie akcje powinny być kierowane, no ale PiS śpi i woli głupie spoty z Pazurą robić, co przekonują już przekonanych. To prostsze.

Powiązane treści