Bydgoszcz
2C
Słonecznie
69% wilgotność
Wiatr: 4km/h N
H 2 • L 1
4C
Sob
2C
Nd
2C
Pon
-0C
Wt
3C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoW Bydgoszczy posadzono 23 nowe drzewa. Kolejna akcja Fundacji IMMO [ZDJĘCIA]
22.10.2020 | 16:39

W Bydgoszczy posadzono 23 nowe drzewa. Kolejna akcja Fundacji IMMO [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Nowe drzewa zostały posadzone przy ulicy Lelewela.

Fot. Fundacja Immo

Z inicjatywy Fundacji IMMO na ulicy Lelewela na Bielawach posadzono 23 nowe drzewa. To kolejna akcja organizacji, która przyczynia się do zazielenia Bydgoszczy.

W czwartek, 22 października wzdłuż ulicy na Bielawach zostały posadzone nowe drzewa. – Już od ponad roku realizujemy misję, jaką jest sadzenie drzew w naszym mieście. Cieszę się, że udało nam się zorganizować kolejną akcję, podczas której uzupełniliśmy 23 lipami aleję przy ulicy Lelewela – mówi Maria Loskot z Fundacji IMMO. Akcja odbyła się w porozumieniu z miejskim Wydziałem Gospodarki Komunalnej, który wskazał konkretne miejsca nasadzeń. Jak dodaje Loskot, nasadzona przy Lelewela odmiana lip „greenspire” jest specjalnie przygotowana do sadzenia w przestrzeni miejskiej. W akcji brali udział wolontariusze z spółek Grupy Kapitałowej Immobile: PJP Makrum S.A., CDI Konsultanci Budowlani oraz PROMStahl, a także pracownicy firmy Ogrody Markowe.

Jesień to doskonały czas na sadzenie nowych drzew – fundacja IMMO stara się go jak najlepiej wykorzystywać. – Kolejną akcję przewidujemy już wkrótce, tym razem nowe drzewa przybędą na Szwederowie – mówi Loskot. Do tej pory, dzięki zaangażowaniu Fundacji IMMO, na terenie Bydgoszczy udało się posadzić już 63 drzewa.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści