Bydgoszcz
27C
Słonecznie
44% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 27 • L 25
29C
Sob
29C
Nd
28C
Pon
24C
Wt
25C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesW Bydgoszczy powstała ważna jednostka ZUS. Jej siedzibę ulokowano w Fordonie
zus fordon
03.06.2021 | 09:31

W Bydgoszczy powstała ważna jednostka ZUS. Jej siedzibę ulokowano w Fordonie

Na zdjęciu: Bydgoskie Centrum Obsługi Wniosków o Ulgę ma swoją siedzibę w inspektoracie ZUS w Fordonie, przy ulicy Andersena na osiedlu Bajka.

Fot. ZUS

W inspektoracie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Fordonie uruchomiono Centrum Obsługi Wniosków o Ulgę. To jedna z dziesięciu w Polsce jednostek, która będzie obsługiwać wnioski o udzielenie ulgi na należności z tytułu składek, nienależnie pobranych świadczeń oraz ulgi w postępowaniach egzekucyjnych. Uroczyste otwarcie bydgoskiej jednostki zainaugurowało ogólnopolski start pozostałych centrów w kraju.

Bydgoskie Centrum Obsługi Wniosków o Ulgę ma swoją siedzibę w inspektoracie ZUS w Fordonie, przy ulicy Andersena na osiedlu Bajka. Poza Bydgoszczą, tego typu jednostki powstały w Gorzowie Wielkopolskim, Legnicy, Wałbrzychu, we Wrocławiu, Rybniku, Rzeszowie, Zabrzu oraz w I i II Oddziale w Łodzi. – O lokalizacji centrum w Bydgoszczy zadecydował doświadczony i liczny zespół zajmujący się ulgami, który osiąga wiodące wyniki w skali kraju pod względem m.in. terminowości i kompletności wniosków – mówiła Anetta Wawrowska, zastępca dyrektora ds. dochodów oddziału ZUS w Bydgoszczy.

Uroczyste otwarcie bydgoskiego centrum odbyło się w środę, 2 czerwca. Jak wyjaśniał wiceprezes ZUS Paweł Jaroszek, celem utworzenia Centrów jest podniesienie jakości świadczonych usług oraz zapewnienie jednolitości podejmowanych rozstrzygnięć w zakresie udzielania ulg w spłacie należności z tytułu składek, nienależnie pobranych świadczeń oraz ulg w postępowaniach egzekucyjnych. – Wnioski o udzielenie ulgi będą automatycznie i losowo przydzielane do poszczególnych centrów. Co ważne – wnioski z terenu działania jednostki będącej Centrum nie będą rozpatrywane przez tę jednostkę, nastąpi również wyłączenie z rozpatrywania przez dane CUL spraw z terenu oddziałów sąsiadujących, np. z Torunia – podkreślił Jaroszek.

Jak dodał wiceprezes ZUS, klienci w dalszym ciągu będą mogli składać wnioski o udzielenie ulgi w każdej placówce ZUS. Powołano w nich doradców ds. ulg i umorzeń. – Do ich zadań należy wsparcie wnioskodawców na etapie kompletowania wniosku, a także pomoc przy wypełnieniu oświadczeń niezbędnych do rozpatrzenia wniosku. Po zebraniu wszystkich dokumentów koniecznych do rozpatrzenia wniosku sprawa zostanie przekazana do merytorycznego rozpatrzenia przez wyspecjalizowany zespół analityków CUL – mówił Jaroszek.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści