Bydgoszcz
18C
Słonecznie
65% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 18 • L 17
22C
Sr
23C
Czw
27C
Pt
29C
Sob
31C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesW Bydgoszczy powstanie kolejny Lidl. Tym razem na Kapuściskach
18.04.2020 | 09:21

W Bydgoszczy powstanie kolejny Lidl. Tym razem na Kapuściskach

Na zdjęciu: Lidl szykuje się do budowy kolejnego marketu w Bydgoszczy.

Fot. ED/archwium

Sieć sklepów Lidl szykuje się do budowy kolejnego marketu w Bydgoszczy. Nowy pawilon powstanie na osiedlu Kapuściska.

Popularna sieć handlowa zdecydowała się na realizację kolejnego sklepu na terenie przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Szarych Szeregów, który obejmuje zarówno pusty plac, przy którym rozstawiają się stragany, jak i część budynku niegdyś należącego do Telekomunikacji Polskiej, a później Orange. Kilka miesięcy temu rozpoczęto rozbiórkę obiektów dawnej TP, jak i pawilonów przy ulicy Szarych Szeregów.

Wśród mieszkańców Kapuścisk krążyły różne domysły i spekulacje na temat przeznaczenia terenu. W 2019 roku wydano bowiem decyzję o warunkach zabudowy dla tego terenu, umożliwiającą budowę budynku handlowo – usługowego. Teraz jest pewne, że pomiędzy węzłem komunikacyjnym a pawilonem handlowym z restauracją „Tango” powstanie kolejny market niemieckiej sieci Lidl. W minionym tygodniu – dokładnie 8 kwietnia – spółka Lidl złożyła wniosek o pozwolenie na budowę budynku handlowo usługowego ze stacją transformatorową, urządzeniem reklamowym, a także z zewnętrznymi i wewnętrznymi instalacjami.

Lidl w ubiegłym roku otworzył trzy sklepy w Bydgoszczy – od 21 lutego klienci mogli robić zakupy w obiekcie przy ulicy Inowrocławskiej (tuż przy zajezdni autobusowej MZK), w drugiej połowie listopada rozpoczęto sprzedaż w budynku, który powstał przy ulicy Powstańców Wielkopolskich (w miejscu przychodni Intercor), a na początku grudnia uruchomiono obiekt na Glinkach. Pod koniec zeszłego roku zakończyła się także budowa zupełnie nowego pawilonu w miejscu dotychczasowego marketu przy ulicy Golloba w Fordonie.

Obecnie na zlecenie Lidla trwa realizacja marketu przy ulicy Szubińskiej, niedaleko jednostki NATO. Zostanie on otwarty dla klientów jesienią 2020 roku. Powierzchnia sklepu ma wynieść przeszło 1350 metrów kwadratowych, a zatrudnienie w nim ma znaleźć ok. 25 osób.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
8 miesięcy temu

Witam,
czy wiadomo coś w kwestii tej inwestycji? Minęło już sporo czasu i nadal nie widać, żeby coś się działo.

Powiązane treści