[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W Bydgoszczy żołnierze z całego świata szkolą się na Misję Afganistan [ZDJĘCIA]

Dodano: 24.01.2020 | 10:55

Na zdjęciu: W Bydgoszczy szkoleni są żołnierze do Misji Afganistan.

Fot. mat. prasowe

Przeszło 500 żołnierzy i cywilów z ponad 30 państw NATO i krajów partnerskich spotkało się w Bydgoszczy, by wziąć udział w pierwszym w tym roku szkoleniu organizowanym w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO (JFTC).

Specjaliści i eksperci z JFTC poświęcili ostatnie cztery miesiące na przygotowania do tego ćwiczenia. Odwiedzili również Afganistan, by zebrać dane niezbędne do jego przygotowania. Jako jeden z dwóch najważniejszych ośrodków szkoleniowych NATO sami nieustannie się rozwijamy, a wszystko po to, aby na bieżąco dostosowywać szkolenia do zmieniających się potrzeb misji – powiedział generał Szpisjak, zastępca dowódcy i szef sztabu JFTC, otwierając ćwiczenie. – Przygotowujecie się do wyjazdu do Afganistanu w kluczowym momencie dla tego kraju, a wasze działania będą miały niewątpliwy wpływ na kształtowanie przyszłości Afganistanu w najbliższych latach – d0dał.

We wtorkowej inauguracji ćwiczenia wziął również udział generał dywizji Thorsten Poschwatta, zastępca dowódcy w Dowództwie Bundeswehry ds. Operacji Sił Połączonych, który w najbliższym czasie obejmie stanowisko Szefa Sztabu Misji Resolute Support. Generał, podkreślając, że uczestnicy szkolenia pochodzą z różnych środowisk, kultur i jednostek, zachęcał ich, by wykorzystali czas spędzony w Bydgoszczy na integrację i stworzenie silnego zespołu.

Szkolenie przygotowawcze w JFTC łączy w sobie teorię z praktyką. Podczas tego typu wydarzeń uczestnicy uzyskują wiedzę na temat misji, sytuacji na miejscu, przyszłych zadań, sytuacji polityczno-kulturalnej, religii i wielu innych. Teoria jest poparta ćwiczeniami praktycznymi. Innym ważnym aspektem jest możliwość interakcji z osobami, które dysponują doświadczeniem i wiedzą z misji w Afganistanie. Podkreślenia wymaga fakt, że na każdego szkolonego przypada prawie jeden specjalista bądź ekspert, co tym samym daje gwarancję skutecznego przekazania wiedzy i zwiększenia efektywności części praktycznej treningu.

Pierwszego dnia przyszli członkowie misji NATO w Afganistanie otrzymali szereg informacji, również bezpośrednio z Afganistanu. Uczestnicy szkolenia, za pośrednictwem łącza video, mieli możliwość rozmowy z generałem broni Gilesem Hillem, Zastępcą Dowódcy Misji Resolute Support, który zapoznał ich z informacjami na temat samej misji, jej struktury, działań, kluczowych wyzwań, środowiska bezpieczeństwa, a także związanych z nią zagrożeń.

W najbliższych dniach uczestnicy otrzymają kolejne wskazówki i informacje, które będą niezbędne w trakcie misji. Będą pracować z osobami, w tym również z generałami, dysponującymi doświadczeniem z Afganistanu. Na szkoleniu nie zabraknie też generałów z Afgańskich Sił Obrony i Bezpieczeństwa.

W Bydgoszczy żołnierze z całego świata szkolą się na Misję Afganistan [ZDJĘCIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments