[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W Exploseum ma powstać Bydgoskie Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki. Przy udziale Muzeum Okręgowego i Bydgoskich Klasyków

Dodano: 27.01.2021 | 16:40

Na zdjęciu: Przedstawiciele Muzeum Okręgowego oraz Stowarzyszenia Bydgoskie Klasyki podpisali list intencyjny w sprawie powołania Bydgoskiego Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki w środę, 27 stycznia.

Fot. Wojciech Woźniak

Muzeum Okręgowe oraz Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki podpisały w środę list intencyjny, który ma umożliwić powołanie na terenie Exploseum Bydgoskiego Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki. – Zależy nam na stworzeniu miejsca, które będzie zrzeszało fanów motoryzacji – podkreślają sygnatariusze.

Dzięki podpisanemu dokumentowi Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki będzie miało odtąd swoją siedzibę właśnie w Exploseum. Tam też ma znaleźć się wspomniane centrum. Kiedy powstanie? Dokładna data na razie nie padła, ale obie strony deklarują, że chcą, aby nastąpiło to w „jak najszybszym czasie”. „Mamy nadzieję już wkrótce zaprosić na pierwsze działania, które odbędą się w nowym miejscu” – czytamy w komunikacie przekazanym przez Muzeum Okręgowe po podpisaniu listu.

Zarówno przedstawiciele muzeum, jak i Stowarzyszenia Bydgoskie Klasyki przekonują, że łączy ich zamiłowanie do klasyków, a do tej pory odrębnie prowadzili już działania na rzecz prezentowania zdobyczy techniki z różnych okresów. Muzeum Okręgowe posiada bowiem – poprzez Dział Historii Techniki – kolekcję pozyskaną z bydgoskich zakładów przemysłowych. Jednym z pierwszych był doskonale znany bydgoszczanom Romet. W zasobach muzeum znajdują się rowery i motorowery, a także maszyny wykorzystywane do ich produkcji.

Z kolei Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki to grupa entuzjastów ze środowisk motoryzacyjnych, którzy od kilku lat organizują cykliczne imprezy integracyjne. Zainspirowani działaniami Poznańskich Klasyków Nocą wielokrotnie prezentowali bydgoszczanom pojazdy z różnych motoryzacyjnych epok.

O działaniach stowarzyszenia wielokrotnie informowaliśmy na portalu MetropoliaBydgoska.PL [ARCHIWALNE ARTYKUŁY].

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments