Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

W Fordonie znaleziono ciało kobiety. Nieumyślne spowodowanie śmierci?

Dodano: 11.08.2020 | 13:55

Ciało kobiety odnaleziono w poniedziałkowe popołudnie.

Na zdjęciu: Na miejscu tragedii pracowali policjanci pod nadzorem prokuratury.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Do późnych godzin wieczornych policjanci pod nadzorem prokuratury wykonywali czynności w jednym z mieszkań przy ul. Okulickiego w Fordonie. W poniedziałek (10 sierpnia) po południu odnaleziono tam zwłoki kobiety.

Do tragedii doszło na terenie Fordonu i osiedla Nad Wisłą. Na tym etapie postępowania, śledczy nie zdradzają jednak zbyt wielu szczegółów sprawy. – Zgłoszenie wpłynęło do nas około godziny osiemnastej – informuje kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. W mieszkaniu znaleziono ciało 35-letniej kobiety, zaś do sprawy zatrzymany został jej 38-letni konkubent. – W momencie zatrzymania miał we krwi blisko trzy promile alkoholu – dodaje Słomski.

Oszczędna w udzielaniu informacji w tej sprawie jest również prokuratura. – Na miejscu czynności prowadził prokurator, był biegły sądowy i lekarze – potwierdza szef Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ Dariusz Bebyn. – Cały czas prowadzimy czynności, przesłuchiwani są także świadkowie – dodaje. Wiadomo też, że ciało kobiety zostało zabezpieczone do sekcji.

I to właśnie jej wyniki będą miały kluczowe znaczenie dla kierunku prowadzonego postępowania. Śledczy jako wstępną kwalifikację czynu przyjęli art. 155 p. 1 kodeksu karnego, mówiący o nieumyślnym spowodowaniu śmierci, gdzie górna granica kary za ten czyn wynosi pięć lat pozbawienia wolności. Nieoficjalnie słyszymy, że zatrzymany 38-latek jutro ma zostać przesłuchany w prokuraturze.

Do tematu wrócimy.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments