Bydgoszcz
16C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h ENE
H 18 • L 15
16C
Sr
19C
Czw
24C
Pt
17C
Sob
13C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiInwestycjeW gminie Białe Błota powstanie ścieżka pieszo-rowerowa. Wyłoniono wykonawcę inwestycji
droga rowerowa
06.05.2022 | 07:48

W gminie Białe Błota powstanie ścieżka pieszo-rowerowa. Wyłoniono wykonawcę inwestycji

Na zdjęciu: Nowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej powstanie w Łochowicach.

Fot. Archiwum

Gmina Białe Błota poinformowała o rozstrzygnięciu przetargu na wyłonienie wykonawcy budowy nowego odcinka ścieżki pieszo-rowerowej w Łochowicach. – Będzie miał on sześć miesięcy czasu na jej wybudowanie – informują urzędnicy.

W postępowaniu przetargowym, swoje oferty złożyły trzy firmy: Dromaks z Bydgoszczy, Prodib z Olimpina oraz białobłocki Projbud Drogownictwo. Za wykonanie inwestycji, Dromaks zaproponował kwotę 2,7 mln zł, a dwie pozostałe firmy – ponad 2,9 mln zł. Jak poinformował Urząd Gminy, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma z Bydgoszczy i to jej propozycja została w przetargu wybrana. Dromaks złożył także pięcioletni okres gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane.

Białobłoccy urzędnicy informują, że w Łochowicach powstanie ścieżka pieszo-rowerowa o nawierzchni asfaltowej, będzie ona miała 925 metrów długości oraz 3 – 3,5 m szerokości. – Planowana inwestycja uwzględnia również wybudowanie indywidualnych zjazdów do sąsiadujących posesji, razem z budową odwodnienia nawierzchni ścieżki – czytamy w komunikacie urzędu.

Jak się dowiadujemy, podpisanie umowy na realizację tej inwestycji ma nastąpić w najbliższy wtorek (10 maja). Od tego dnia, wykonawca – jak słyszymy w urzędzie – będzie miał sześć miesięcy czasu na zrealizowanie inwestycji, na którą urzędnikom udało się także pozyskać dofinansowanie w ramach obecnej perspektywy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego i wyniosło ono ponad 980 tysięcy złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
10 dni temu

Może by jeszcze urzędnicy dopilnowali lub wójt żeby ta ścieżka nie wyglądała po paru latach tak jak ścieżka z Trzcińca do Ciela. Chodzi o kręcenie lodów w zamian za przymykanie oczu na jakość. Z tego co zrozumiałem to tylko 5 lat ma wytrzymać. Ta z Trzcińca do Ciela to właśnie tyko parę lat wytrzymała zanim zaczęła pękać i garby na niej zaczęły rosnąc.