Bydgoszcz
2C
Słonecznie
86% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 3 • L 1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleW kontenerze do Irlandii przewożone były worki z sokiem. A pod nimi ponad milion sztuk papierosów bez akcyzy
07.10.2021 | 08:00

W kontenerze do Irlandii przewożone były worki z sokiem. A pod nimi ponad milion sztuk papierosów bez akcyzy

Na zdjęciu: Papierosy ukryte były pod kartonami z sokiem jabłkowym.

Fot. KAS Kujawsko-Pomorskie

Niemal 59 tysięcy paczek nielegalnych papierosów ujawnili podczas jednej z kontroli funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. – Gdyby trafiły one na rynek, straty Skarbu Państwa wyniosłyby niemal 1,3 mln zł – mówią.

Funkcjonariusze toruńskiego oddziału KAS kontrolę przeprowadzili w okolicach miejscowości Cedry Wielkie, gdzie prowadzili działania na drodze ekspresowej S7. W pewnym momencie zatrzymali oni do rutynowej kontroli samochód ciężarowy. – Pojazd posiadał naczepę, na której przewożony był kontener do portu w Gdyni – mówi rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy Bartosz Stróżyński i dodaje: – W kontenerze znajdowało się dziesięć palet z kartonami zawierającymi pięciolitrowe worki z sokiem jabłkowym, a towar według przedstawionych przez kierowcę dokumentów, miał trafić do Irlandii.

W trakcie prowadzonej kontroli, szybko okazało się, że worki z sokiem są przeterminowane. Mundurowi – jak opisuje rzecznik IAS w Bydgoszczy  – mieli podejrzenie, że soki mogą być tylko tzw. towarem przykrywkowym dla nielegalnych wyrobów tytoniowych. – Podjęto decyzję o przeprowadzeniu szczegółowej kontroli transportu – przyznaje Stróżyński.

Szybko okazało się, że pod dwiema warstwami kartonów z sokiem, funkcjonariusze znaleźli i ujawnili blisko 59 tysięcy paczek papierosów (niemal 1,2 mln sztuk), które nie posiadały wymaganych znaków akcyzy. – Gdyby trafiły one na rynek, uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosłoby niemal 1,3 mln zł – słyszymy.

Postępowanie przeciwko kierowcy ciężarówki prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu, a nielegalne papierosy trafiły do magazynu toruńskiego urzędu, zaś próbki zabezpieczonego soku przekazano do szczegółowych badań, które zostaną przeprowadzone w laboratorium KAS.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści